Cichy odkurzacz – porządek i odprężenie

Czy możesz sobie wyobrazić, że sprzątanie w mieszkaniu może być przyjemne i relaksujące? Posiadając bardzo cichy odkurzacz jest to naprawdę realne. Jeśli nawet lubimy porządki, ale nie posiadamy właściwego sprzętu, to rozumiemy, że potrafi po nich boleć głowa.

Dla własnego dobra dobierajmy zatem nie tylko odkurzacze o wysokiej przepustowości, dużej mocy i z odpowiednim filtrowaniem zanieczyszczeń, ale przede wszystkim bardzo ciche odkurzacze, które sprawią, że sprzątanie nie będzie uciążliwe dla Ciebie i sąsiadów.

Jak zweryfikować poziom głośności odkurzacza?

Poziom głośności jest podawany zwykle jako jeden z parametrów przy opisie produktu. Dlatego warto zwrócić uwagę na charakterystykę sprzętu. Bardzo cichy odkurzacz generuje hałas na poziomie 55-62 dB. Na rynku istnieje wiele sprzętów tego rodzaju.

Udowodniono, że hałas ma wpływ na nasze samopoczucie. Nie pozwólmy zatem, aby przeznaczając wolny czas na sprzątanie, obciążać swój umysł dodatkowymi szumami i dźwiękami dobiegającymi z nowego urządzenia.

Warto pomyśleć też o… inteligentnym odkurzaczu…

Na rynku pojawiły się roboty sprzątające, które składają się ze stacji dokującej, zestawowi czujników i sprzętu usuwającego brud. Sprzęt ten jest wyposażony w algorytmy ruchu i sprzątania. Dzięki temu może poruszać się po całym domu i usuwać liczne zabrudzenia. Taki inteligentny odkurzacz jest bezprzewodowy i samodzielny.

W większości urządzeń tryb pracy urządzenia można zmienić za pomocą różnych nakładek, szczotek i ściereczek. Dzięki temu, oprócz odkurzania, maszyna posiada też funkcję mycia i ścierania kurzu. Wszystkie zabrudzenia trafiają do plastikowego pojemnika, z którego należy je systematycznie wyrzucać. Wybierając taki inteligentny odkurzacz warto pomyśleć o wbudowanym systemie nawigacji, wysokim czasie prasie i niskim poziomie hałasu.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Ostatnio dodane: