Czas ładowania odkurzacza bezprzewodowego

Odkurzacz bezprzewodowy doskonale sprawdza się do codziennych porządków zarówno małych, jak i większych mieszkań. Ile taki sprzęt wytrzymuje na baterii i ile później się ładuje? Podpowiadamy!

Odkurzacz bezprzewodowy – dlaczego warto go kupić?

Odkurzacze bezprzewodowe podbijają serca Polaków. Trudno się dziwić. To sprzęt, który całkowicie zmienia jakość codziennych porządków. W czym tkwi ich największa moc? Przede wszystkim w wygodzie. To lekki i poręczny sprzęt, którym dobrze manewruje się w mieszkaniu, nawet niewielkim.

Bezprzewodowy charakter sprzętu to brak nieprzyjemnej plątaniny kabli i konieczności przełączania sprzętu z jednego gniazdka do drugiego. Odkurzacza bezprzewodowego nie trzeba również chować do szafy czy pawlacza i ponownie wyciągać przed kolejnym odkurzaniem. Sprzęt jest zawsze pod ręką, co z pewnością wpływa na czystość w domu.

Ile ładuje się odkurzacz bezprzewodowy?

Jak właściwie działa taki sprzęt? W przypadku nowoczesnych odkurzaczy bezprzewodowych do prądu należy podłączyć jedynie stacje dokującą, w której odkurzacz będzie się ładował. Czas ładowania zależy oczywiście od konkretnego modelu i wielkości baterii. Dla przykładu, odkurzacz bezprzewodowy POWER HYGIENIC800 marki Electrolux, do pełnego naładowania potrzebuje jedynie około 2,5 godziny (pozostałe dostępne na rynku modele wymagają znacznie dłuższego czasu ładowania).

Stacja dokująca może znajdować się w dowolnym pomieszczeniu w domu. Jedynym warunkiem jest bliskość gniazdka. Z powodzeniem można postawić ją w przedpokoju, kuchni, a nawet salonie. Odkurzacze nowej generacji to designerski sprzęt, który doskonale komponuje się z wystrojem mieszkania w stylu nowoczesnym lub klasycznym. Esteci będą zachwyceni.

Dobre praktyki podczas odkurzania

Niektóre osoby wciąż nie mogą przekonać się jednak do bezprzewodowego sprzętu, ponieważ obawiają się, że odkurzacz będzie zbyt krótko pracował na baterii.

Obawy te faktycznie miały sens jeszcze kilka lat temu, kiedy taki sprzęt odkurzał stosunkowo krótko. Dziś jednak wygląda to zupełnie inaczej. Duże odkurzacze z mocną baterią w trybie eco działają nawet 50 minut, w trybie auto niewiele krócej. W trybie turbo czas pracy odkurzacza spada do 7 minut, jednak trzeba pamiętać, że tego trybu nie wykorzystuje się raczej podczas całego odkurzania, a jedynie podczas odkurzania wyjątkowo zanieczyszczonych części pomieszczenia.

W przypadku standardowo zanieczyszczonych mieszkań za najbardziej optymalny uważa się tryb eco.

Akumulator w odkurzaczu, czyli odkurzacz z wymienną baterią

Oczywiście z czasem, jak w przypadku każdego sprzętu, którego praca opiera się na baterii, odkurzacz może działać nieco krócej. Na szczęście nie oznacza to jednak, że należy pogodzić się z krótszym czasem pracy. Podczas zakupu odkurzacza warto zwrócić jedynie uwagę na to, aby sprzęt posiadał wymienną baterię. To bardzo ważna cecha odkurzaczy. Gdy bateria padnie lub przestanie działać w satysfakcjonujący sposób, można ją samodzielnie wymienić, bez konieczności wizyty w serwisie.

To oszczędne i co ważne ekologiczne rozwiązanie. Zamiast kupować nowy sprzęt, usprawniamy stary i dalej cieszymy się nieskazitelnie czystym mieszkaniem.

Jaki odkurzacz kupić?

Bardzo ciekawym modelem jest wspomniany wyżej odkurzacz bezprzewodowy POWER HYGIENIC800. Poza stosunkowo długą pracą na baterii, sprzęt posiada szereg przydatnych funkcji, które ułatwiają codzienne porządki. Jako pierwsze uwagę zwracają dołączone akcesoria. To elektroszczotka PowerPro do różnych powierzchni, elektroszczotka PowerPro do podłóg twardych, elektroszczotka z technologią PowerPro Mop, elektroszczotkę z technologią UV BedProPower+, ssawkę do delikatnych powierzchni, elastyczną końcówkę, szczotkę szczelinową oraz szczotkę do kurzu.

Taki zestaw pozwala na kompleksowe posprzątanie nie tylko podłóg i dywanów, ale także i foteli, łóżek czy nawet firan i zasłon. Zaletą sprzętu jest także indukcyjny silnik, który zapewnia efektowne odkurzanie i nawet 5-krotnie większą moc niż w przypadku wcześniejszego modelu.

Dla jeszcze lepszych efektów sprzątania, a także oszczędności baterii, warto korzystać z opcji automatycznego sprzątania, która samodzielnie dobiera parametry do rodzaju wykrytej powierzchni.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: