Jak zorganizować przechowywanie rzeczy podręcznych w domu?

Większość osób skazana jest na życie w mieszkaniu, w bloku. Obecnie oferowane mieszkania są coraz mniejsze, co powoduje, że pojawia się problem z przechowywaniem rzeczy. Każdy gromadzi przecież ubrania, gadżety, książki i inne rzeczy, które muszą mieć swoje miejsce. W jaki sposób zaplanować przestrzeń do przechowywania?

  • Jeżeli jest taka możliwość, warto zdecydować się na jak największą szafę pod zabudowę, z drzwiami przesuwanymi. Może się ona znajdować w sypialni lub innym rzadziej uczęszczanym miejscu.
  • W takiej szafie koniecznie należy zaplanować półki, wieszaki, ale również szuflady i miejsce na koszyczki. Najlepiej, jeżeli jej przestrzeń będzie maksymalnie wykorzystana. W ofercie są na przykład wąziutkie szuflady na biżuterię, czy specjalne wieszaki na krawaty.
  • Również w przedpokoju warto postawić na jak największą szafę. Znacznie lepiej wyglądają przecież ubrania powieszone w takiej szafie, niż na wieszaku wystającym ze ściany.
  • Sprawdzają się wszelkiego rodzaju pudełeczka i koszyczki, w których można przechowywać drobne przedmioty, pamiątki, czy akcesoria.

Jak zwiększyć przestrzeń do przechowywania w kuchni?

Przede wszystkim, tam również warto zaplanować szafki po sam sufit. Często ta przestrzeń nie jest wykorzystywana, a szkoda, ponieważ zbiera się tam jedynie kurz. Poza tym, najlepszym rozwiązaniem są głębokie szuflady. Z nich znacznie łatwiej jest wyjmować rzeczy, niż z tradycyjnych półek.

Ważne jest też, aby co jakiś czas robić przegląd w domu i pozbywać się rzeczy, które nie są już potrzebne, na przykład starych, za małych ubrań. Można je oddać osobom potrzebującym. Posezonowo rzeczy można wynosić na przykład do piwnicy, jedynie odpowiednio je zabezpieczając.

Jeśli istnieje taka możliwość, warto w swoim mieszkaniu zaplanować niewielką garderobę. Można tam trzymać nie tylko wszystkie ubrania i buty, ale również odkurzacz, deskę do prasowania, suszarkę, czy żelazko. Często ciężko jest znaleźć miejsce w domu na takie akcesoria.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Ostatnio dodane: