Meble łazienkowe — jak wygodnie przechowywać rzeczy w łazience?

Wybierając meble łazienkowe, zwracamy uwagę przede wszystkim na kwestie związane z estetyką wnętrz. Ważne jest m.in. to, czy łazienka będzie dobrze komponować się z innymi częściami mieszkania lub domu. Owszem, jest to ważny czynnik, na który należy zwrócić uwagę… ale nie jedyny. Oprócz tego istotne są także parametry użytkowe.

Konieczne jest, by meble łazienkowe umożliwiały przechowywanie kosmetyków itp. O czym należy pamiętać, jeśli chcesz osiągnąć ten cel? Zapoznaj się z naszym tekstem, a poznasz ciekawe wskazówki w tym zakresie. Powodzenia!

Meble łazienkowe — nie tylko ładne, ale także pojemne

Czasem można spotkać się z opinią, zgodnie z którą przechowywanie dużej ilości kosmetyków, ręczników oraz innych niezbędnych przedmiotów jest w przypadku łazienek niemożliwe. Nic bardziej mylnego, ponieważ nawet w przypadku niewielkich łazienek można sprawić, by zmieściło się tam wiele rzeczy. Aby jednak możliwe było osiągnięcie sukcesu w tym w zakresie, konieczne jest zadbanie o właściwe meble łazienkowe.

Wśród mebli, na które szczególnie warto zwrócić wówczas uwagę, znajdują się między innymi:

  • Regał łazienkowy. Jest to absolutna podstawa właściwie w każdej łazience, zarówno tej większej, jak i mniejszej. Ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie jest Regał łazienkowy Beti Biały 2 drzwi 2 wnęki. Oprócz tego warto zwrócić na takie meble do łazienki jak np. Szafka słupek regał łazienkowy FIN biały-grafit szary 2 drzwi plus 1 szuflada. Wąski, ale wysoki i pojemny regał to idealne miejsce na zestaw do higieny osobistej,
  • Szafka pod umywalkę — tego typu mebel sprawdzi się głównie w przypadku większych łazienek (może być to na przykład Szafka pod umywalkę Vine K 60 cm Biała 2 drzwi).
  • Szafka wisząca — ta niewielka szafeczka wisząca to dobry pomysł na przechowywanie drobnych, lekkich akcesoriów. W zależności od potrzeb mogą być to na przykład ręczniki, buteleczki z kosmetykami, gąbki czy produkty do pielęgnacji twarzy.

Nie tylko szafki i regały. Co jeszcze można zrobić, by zwiększyć dostępną przestrzeń w łazience?

Jeśli chcesz zwiększyć dostępną przestrzeń w łazience, musisz zwrócić uwagę nie tylko na regały łazienkowe, szafki czy półki. Oprócz tego ważne są także takie elementy jak typy wanien czy umywalek. W zależności od typu wanny czy umywalki zależeć będzie to, czy zyskamy dodatkową przestrzeń do zagospodarowania, czy też ograniczymy sobie pole manewru.

O czym warto tu pamiętać? Czynników jest wiele: przykładowo, okrągła wanna wolnostojąca może poważnie ograniczyć dostępne miejsce. Taki stan rzeczy wynika stąd, iż nie dopasuje się ona do kształtu pomieszczenia — w przeciwieństwie do np. wanny w zabudowie.

Z kolei umywalka w zabudowie sprawi, że w szafce będzie mniej miejsca na przechowywanie detergentów czyszczących (to w szafce będzie znajdować się kolanko od zlewu). Jak widać, trzeba pamiętać o licznych kwestiach jeszcze przed przystąpieniem do aranżacji pomieszczeń łazienkowych.

Gdzie można kupić meble łazienkowe?

Jeżeli poszukujesz wyposażenia do łazienki, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Otóż, tego typu akcesoria można znaleźć zarówno w sklepach meblowych, jak i u sprzedawców uniwersalnych (supermarkety itp.). Jeśli jednak liczysz na szeroki asortyment i bogatą ofertę produktową dopasowaną właściwie do każdej łazienki, warto skorzystać z oferty sklepów, które skupiają się na sprzedaży mebli do domu i biura (w branży tej działa np. sklep internetowy AKORD). Dzięki temu można liczyć na fachowe podejście do klienta i różnorodne produkty.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: