Odkurzacz o dużej mocy

W zależności od potrzeb, wybrać można zwykły, najprostszy odkurzacz o znikomej mocy lub solidny odkurzacz o dużej mocy. Wybór zależy od ilości sprzątania, powierzchni mieszkania, czy posiadamy zwierzęta domowe gubiące sierść, z jakiego materiału wykonane są podłogi, a nawet ilości dywanów. 

Rodzaje odkurzaczy

Najczęściej kupowanymi odkurzaczami do małych i niewymagających mieszkań, czy domów są odkurzacze workowe. Są one najtańsze w zakupie (należy mieć na uwadze, że worki kupowane regularnie przez lata generują spore koszty). Tego typu odkurzacze mają prostą budowę i nie są to odkurzacze o dużej mocy.

Odkurzacze bezworkowe charakteryzują się tym, że zamiast worka papierowego jest pojemnik, który należy opróżniać i raz na jakiś czas umyć. Nie trzeba kupować regularnie drogich worków.

Odkurzacze z filtrem wodnym. Jest to rozwiązanie, dzięki której znacznie niwelujemy emisję zanieczyszczeń do powietrza. Woda filtrująca powietrze wylatujące z odkurzacza akumuluje drobinki kurzu, pyłu i drobnoustrojów.

Odkurzacze przemysłowe – są to odkurzacze o dużej mocy i solidnej konstrukcji. Takie urządzenia dostosowane są do intensywnej eksploatacji i wymagających warunków. Niestety są drogie, ciężkie i nieporęczne.

Odkurzacze akumulatorowe ręczne należą do kompaktowych rozwiązań. Przeznaczone do miejsc trudno dostępnych i zakamarków. Spełniają swoją rolę np. podczas odkurzania samochodu, ale zdecydowanie lepiej sprawdziłyby się odkurzacze o dużej mocy.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: