Odkurzacz o dużej mocy – jak prawidłowo kupić?

W zależności od potrzeb, wybrać można zwykły, najprostszy odkurzacz o znikomej mocy lub solidny odkurzacz o dużej mocy. Wybór zależy od ilości sprzątania, powierzchni mieszkania, czy posiadamy zwierzęta domowe gubiące sierść, z jakiego materiału wykonane są podłogi, a nawet ilości dywanów. 

Rodzaje odkurzaczy

Najczęściej kupowanymi odkurzaczami do małych i niewymagających mieszkań, czy domów są odkurzacze workowe. Są one najtańsze w zakupie (należy mieć na uwadze, że worki kupowane regularnie przez lata generują spore koszty). Tego typu odkurzacze mają prostą budowę i nie są to odkurzacze o dużej mocy.

Odkurzacze bezworkowe charakteryzują się tym, że zamiast worka papierowego jest pojemnik, który należy opróżniać i raz na jakiś czas umyć. Nie trzeba kupować regularnie drogich worków.

Odkurzacze z filtrem wodnym. Jest to rozwiązanie, dzięki której znacznie niwelujemy emisję zanieczyszczeń do powietrza. Woda filtrująca powietrze wylatujące z odkurzacza akumuluje drobinki kurzu, pyłu i drobnoustrojów.

Odkurzacze przemysłowe – są to odkurzacze o dużej mocy i solidnej konstrukcji. Takie urządzenia dostosowane są do intensywnej eksploatacji i wymagających warunków. Niestety są drogie, ciężkie i nieporęczne.

duza moc, mocny odkurzacz na dywany i ciężkie zabrudzenia

Odkurzacze akumulatorowe ręczne należą do kompaktowych rozwiązań. Przeznaczone do miejsc trudno dostępnych i zakamarków. Spełniają swoją rolę np. podczas odkurzania samochodu, ale zdecydowanie lepiej sprawdziłyby się odkurzacze o dużej mocy.

Mały odkurzacz bezworkowy o dużej mocy ssania

Szukasz odkurzacza o dużej sile ssania? Odkurzacz bezworkowy może być urządzeniem właśnie dla Ciebie! Odkurzacze bezworkowe są wydajne, energooszczędne i łatwe do czyszczenia. Oto, co musisz wiedzieć o bezworkowych odkurzaczach o dużej mocy ssania:

Upewnij się, że odkurzacz jest certyfikowany

Podczas zakupów bezworkowego odkurzacza upewnij się, że jest on certyfikowany przez niezależne organizacje, takie jak Carpet and Rug Institute. Te certyfikaty gwarantują, że typy odkurzaczy będą spełniać ich reklamowane specyfikacje.

Sprawdź moc ssania

Moc ssania jest mierzona w watach powietrza (AW). Im wyższa ocena, tym mocniejszy jest silnik odkurzacza. Dobrą zasadą jest szukanie odkurzaczy z minimalną siłą ssania 500 AW lub więcej.

Zwróć uwagę na współczynniki efektywności energetycznej i odpowiedni współczynniku przepływu powietrza

Przepływ powietrza mierzy, jak skutecznie urządzenie przenosi powietrze z jednej części do drugiej. W przypadku odkurzaczy oznacza to wszystko, od zbierania kurzu i brudu z podłóg do odfiltrowania cząstek zanieczyszczeń, zanim dotrą one do dróg oddechowych w Twoim domu. Aby zmaksymalizować wydajność, szukaj modeli, w których przepływ powietrza może osiągnąć 130 metrów sześciennych na godzinę lub więcej.

Porównaj szerokości dysz

Szerokość dyszy to inny sposób na określenie, jak szeroki otwór ma głowica, aby wciągnąć cząstki zanieczyszczeń podczas czyszczenia. Im większa szerokość dyszy, tym większy obszar może pokryć urządzenie podczas sprzątania danej przestrzeni w domu; należy szukać dysz o średnicy 12 cali lub większej.

Wybieraj modele lekkie

Waga również powinna być brana pod uwagę przy zakupie odkurzacza bezworkowego – nikt nie chce, aby ciężki odkurzacz robił powolne kółka wokół pokoju! Wybierz kreatywne projekty z lekkich materiałów, które są łatwiejsze do przenoszenia bez męczenia się szybko – przejdź do 10-15lb maszyn lub mniej idealnej wagi, jeśli to możliwe.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: