Odkurzacz wodny – na czym polega jego fenomen?

Odkurzacze wodne – ogólna charakterystyka

Jeszcze parę lat temu mało kto wiedział co to jest odkurzacz wodny. Dzisiaj stają się one coraz bardziej popularne, a co za tym idzie, w sklepach znajdziemy coraz więcej modeli. Różnią się one od siebie zarówno ceną, jak i funkcjonalnością.

Dla kogo polecany jest odkurzacz wodny?

Wielofunkcyjny odkurzacz wodny szczególnie polecany jest osobom posiadającym psy i koty, gdyż bardzo dobrze radzi sobie ze zbieraniem sierści z różnorakiego podłoża.

Taki rodzaj odkurzacza to zbawienne rozwiązanie dla alergików. Odkurzacz wodny z górnej półki może mieć na wyposażeniu nawet siedem filtrów, w tym filtr powietrza wylotowego oraz filtr zawierający węgiel aktywny. Dodatkowym atutem jest to, że cały brud i kurz ląduje w pojemniku z wodą. Po zakończeniu sprzątaniu wyjmujesz pojemnik i wylewasz brudną wodę. W standardowym odkurzaczu kurz unosi się podczas wymiany na przykład worków, bądź wysypywaniu śmieci z pojemników w modelach bezworkowych.

Jakie funkcje posiada odkurzacz wodny?

Funkcje mogą się różnić w zależności od modelu. Odkurzaczem wodnym można sprzątać zarówno na sucho, jak i na mokro. Wiele modeli posiada możliwość prania dywanów i tapicerki. Niektóre potrafią wyczyścić drewnianą podłogę na wysoki połysk. Podobnie możemy zrobić z podłogami twardymi z innych materiałów. Tego typu maszyny posiadają dużą moc ssania, co sprawdza się w domach ze zwierzętami.

Odkurzacze wodne są niestety drogie i ciężkie. Dlatego zakup takiego sprzętu musi być przemyślany. Nie warto kupować go tam, gdzie sprzątaniem zajmują się osoby starsze. Ze względu na wagę nie poradzi sobie z nim również dziecko. Jednak jeśli mamy w domu alergików, takie rozwiązanie może być zbawienne.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: