Urządzamy małą kuchnię

0
kuchnia na sprzatam pl

Planując wyposażenie małej kuchni, myślimy głównie o niezbędnych sprzętach. Ale przecież oprócz ciągu roboczego, kuchenki i lodówki, przydałaby się jeszcze jakaś półka, stolik i krzesła. A zmywarka? A słupek z szufladami? Czy mała kuchnia zawsze musi znaczyć niewygodna? Niekoniecznie.

Przestrzeń optymalnie zagospodarowana – Zabudowa ścian

Jeżeli w kuchni pragniemy zamontować szafki tylko na jednej ścianie, pamiętajmy, by były one niezbyt duże, o zróżnicowanej wielkości i żeby kilka z nich było wyposażone w szklane fronty. Najlepiej jednak powiesić je na dwóch lub trzech ścianach. Wolne miejsce pomiędzy nimi sprawi wrażenie większej przestrzeni. Natomiast wszelkie otwarte półki należy mocować jak najdalej od kuchenki, by na sprzętach nie osadzał się tłusty osad.

Schowki

Drobny sprzęt gospodarstwa domowego powinien mieć swoje stałe miejsce. Dzięki temu łatwiej nam będzie utrzymać porządek, a blat roboczy nie będzie gęsto zastawiony, gdyż to zawsze optycznie zabiera przestrzeń.

Wykorzystanie parapetu

Da się to zrobić po zamocowaniu rolety czy też żaluzji. Wtedy parapet zmieni się w jeszcze jedną półkę.

Blat roboczy

Nowoczesnym rozwiązaniem jest szafka z wysuwanym doraźnie blatem. Gdy to niezbędne blat można też przedłużyć na czas przyrządzania posiłku, kładąc na przykład kawałek płyty na zlewozmywaku.

Ustawienie mebli i sprzętów

To nieprawda, że skromny metraż w sposób naturalny chroni nas przed niepotrzebnym nabijaniem kilometrów, a organizacja ciągu roboczego nie ma znaczenia. Podobnie, jak w dużej kuchni, musimy mieć prawidłowy układ technologiczny.

Wygodne dla pani domu rozmieszczenie sprzętów i mebli zajmie około trzy metry długości, nawet, gdy uwzględnimy najmniejszą kuchenkę i mały zlew. W sytuacji, gdy długość ściany jest mniejsza, ciąg roboczy musi zostać „przełamany” i przejść na drugą ścianę. Wymiary stref powinny zostać zachowane.

Elementy, jakich nie może zabraknąć nawet w małej kuchni

 • chłodziarka,
 • zlewozmywak,
 • wyciąg,
 • blat roboczy,
 • miejsce do suszenia naczyń,
 • szafki,
 • kuchenka.

Elementy zbędne

 • osobna zamrażarka,
 • kuchenka mikrofalowa,
 • dwukomorowy zlew,
 • rozbudowany okap,
 • zamontowane na blacie: krajalnica, maszynka do mielenia, robot.

Które sprzęty wybrać?

Zlewozmywak

Najmniej miejsca w naszej kuchni zajmie jednokomorowy, bez ociekacza lub też z ociekaczem o niewielkich rozmiarach.

Kuchenka

Radzimy wybrać najwęższą z dostępnych na rynku lub też dwupalnikową, która stawiana jest na szafce.

Zmywarka

W małych kuchniach zazwyczaj jest bardzo trudno wygospodarować osobne miejsce na tego rodzaju sprzęt. Można jednak kupić małą, postawić na blacie, a nawet schować pod zlewozmywakiem.

Zestaw

Dobrym zakupem do małej kuchni będzie tak zwany kombajn, łączący w sobie kilka sprzętów, jak na przykład kuchenkę z piekarnikiem i zmywarką albo kuchenkę ze zlewozmywakiem i lodówką.

Jakie meble?

Do małej kuchni specjaliści polecają:

 • wąskie szafki o szerokości trzydziestu do czterdziestu centymetrów zdają egzamin głównie, dlatego, że dzięki nim można wykorzystać każdy centymetr,
 • narożne, ponieważ pozwalają zagospodarować cenne wolne w mieszkaniu kąty,
 • na kółkach, bowiem są wygodne, dają się przesuwać, chować oraz wywozić z kuchni.

Powiększające triki optyczne

Oto kilka doskonałych pomysłów, dzięki którym kuchnia staje się bardziej przestronna

 1. Pomalujmy ściany farbą jasną, fronty szafek o ton ciemniejszą, kupmy kolorowy sprzęt gospodarstwa domowego. Pamiętajmy, że przestronności dodają: odcienie błękitu, szarości, biel i jasne drewno, zaś pomniejszają: granat, brąz, bordo i czerń. Jeśli kuchnia jest niewielka, ale wysoka, można zastosować ciemniejszy sufit aniżeli ściany, po to, aby obniżyć ją optycznie.
 2. Wkomponujmy jak najwięcej elementów chromowanych, na przykład krany, czy też uchwyty.
 3. Ciąg roboczy przykryjmy blatem z jednego kawałka – podzielony pomniejsza wnętrze.
 4. Bez względu na metraż zastosujmy kilka źródeł światła. Dobrym pomysłem jest punktowe oświetlenie półek i zakamarków, bowiem to optycznie powiększa wnętrze.
 5. Reflektorek powieszony na przykład nad lodówką oświetli pomieszczenie, a tym samym je powiększy.
 6. Lśniąca podłoga sprawi, że kuchnia będzie wydawać się większa.

Przegródki na przyprawy – pomysły na przygotowanie szufladek

0
szufladki ladne

Jak zwykle pomysłów na nie mam co najmniej kilka, ale tym razem pokażę Wam, do czego przydały się u mnie w kuchni. Bardzo lubię zioła: i świeże, i suszone. Kilka rodzajów zużywam w dużych ilościach, więc mają swoje własne słoiczki, ale też wiele z nich kupuję w małych ilościach i zostawiam w oryginalnych opakowaniach, czyli papierowych. Często też podjadam galaretki, budynie i inne „proszkowe” smakołyki. Soda oczyszczona też jest przeze mnie używana w sporych ilościach: do czyszczenia i nie tylko.

Wszystkie te produkty mają jedną cechę wspólną: podobne torebkowe opakowanie. Do tej pory trzymałam je wszystkie w jednym dużym koszyku i zawsze musiałam naszukać się konkretnej torebki. Okazało się jednak, że szufladki pasują idealnie do szerokości takich opakowań. Wpadłam więc na pomysł, jak skrócić sobie czas poszukiwań konkretnych torebek z ziołami czy galaretkami. Szufladki są mi w tym bardzo pomocne. A jak tę pomoc uzyskać?

Przygotujcie:

• szufladki z minikomódki IKEA
• farbę tablicową lub naklejkę tablicową
• wałek do farby
• korytko do farby

Pomysł jest prosty. Fronty szufladek malujemy farbą tablicową. Pamiętajmy tylko o zabezpieczeniu takiego miejsca, żeby nie ubrudzić wszystkiego na czarno. Szufladki są z surowej sklejki, więc poza wytarciem z kurzu nie musimy ich specjalnie przygotowywać do malowania. Najlepiej nałożyć dwie warstwy farby, żeby dobrze pokryła. Możemy pomalować całe szufladki lub tylko fronty.

przyprawy segregacja

Gdy farba wyschnie, wystarczy kreda, którą możemy opisać, co w danej szufladzie będzie się znajdować. Jeśli zmieni nam się pomysł na zawartość szuflady, zmiana jej opisu również będzie banalnie łatwa.

Farba tablicowa, modna od kilku sezonów we wnętrzach, jest również bardzo praktyczna. Tym sposobem mamy wygodne i trendy przechowywanie produktów torebkowych. I jak wam się podoba taki pomysł?

Problemy z praniem kurtek zimowych

1
pranie czyszczenie kurtki sprzatam

Pewnie po zakupie kurtki zimowej, niejednokrotnie zdarzyło się wam wrzucić ją do pralki i po wyciągnięciu i osuszeniu kurtki kląć jak szewc. Okazuje się bowiem, że pranie kurtek zimowych nie jest wcale rzeczą banalną, jak mogło by się wydawać z pozoru.

Co zatem zrobić, by efekt nie był przygnębiający, ani przerażający, a kurtka po praniu cieszyła i oko i ciało, swoim wyglądem i ciepłem?

Przede wszystkim należy pamiętać, że kurtki czyścić można na dwa sposoby – prać ręcznie, prać w automacie. My zalecamy automat, choć ostrzegamy, że do tego prania trzeba się … przygotować.

Przede wszystkim należy zapiąć wszelkie guziki, rzepy, etc., a odpiąć zapinki, podpinki, futerka, itp.
Prać należy w sprawdzonych proszkach, płynach tudzież kapsułkach, w temperaturze 30 stopni, chyba że metka pozwala na większą temperaturę. Przestrzeganie ostrzeżeń z metki jest konieczne, by po wyciągnięciu kurtki z pralki nie spotkać się z problemem sprania się i „podziurawienia” materiału, które stanowiło wypełnienie i ocieplenie naszej kurtki.
Przy okazji jeszcze jedna uwaga!
Mokrej kurtki nie należy wyjmować z pralki, a zaimpregnować ją. Do pojemnika na proszek wlać należy odpowiednią ilość impregnatu, włączyć pranie na 30 stopni, następnie włączyć program do płukania i wirowania.

Po dokonaniu tych czynności, można wyciągać kurtkę z pralki i suszyć

Ważne jest, by kurtka nie była prana z żadnymi innymi ubraniami. Ma to kolosalne znaczenie, gdyż podczas prania z innymi rzeczami, kurtka ulec może uszkodzeniu!

Ogólnie pamiętać należy o dwóch istotnych sprawach. Tylko kurtka wyprana, a następnie zaimpregnowana nie straci swoich właściwości. Dlatego jeśli czyścicie swoje kurtki, nie zapominajcie o tej drugiej czynności.

Czy biokominki sprzyjają czystości powietrza w domu?

0
kominek bio sprzątanie i czyszczenie

Prawdopodobnie znasz problemy związane z zanieczyszczeniami zewnętrznymi, jakie ma świat, a także, co mogą on przywieść względem naszego zdrowia. Zanieczyszczenia powietrza z zewnątrz mogą prowadzić do problemów zdrowotnych i utrudniać oddychanie świeżym powietrzem. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach jest również problemem, który może prowadzić do problemów zdrowotnych? To prawda!

Na jakość powietrza w pomieszczeniach może mieć wpływ na kilka czynników, z których jednym jest nie-ekologiczny kominek. Tradycyjne wkłady kominkowe mogą dodawać zanieczyszczenia do powietrza w pomieszczeniach, poprzez uwalnianie:

 • dymu,
 • popiołu,
 • nieprzyjemnych zapachów.

Wszystko to może przyczynić się do zmniejszeniu jakości powietrza w pomieszczeniach. Nie oznacza to, że musisz zrezygnować z posiadania kominka, ale oznacza to, że warto rozważyć zdrowszą i czystszą opcję palenia, taką jak biokominki.

Paliwo, którego zwykle się do nich używa to bioetanol. Ten pali się czysto, a równocześnie nie trzeba iść na kompromis w kwestii ciepła.

Czego szukać w biokominkach?

Biokominki bez względu na to, czy to zawieszenia na ścianę czy biokominki wolnostojące są stylowymi projektami, które zapewniają ciepło i atmosferę, której pragniesz, ale równocześnie trzymają z dala od domowego powietrza wszystkie zanieczyszczenia. Kominki typu bio są przyjazne dla środowiska, ponieważ:

 • biopaliwa nie wyrzucają wyżej wspomnianych zanieczyszczeń do powietrza,
 • nie wymagają wycinki drzew dających tlen i filtrujących powietrze.

Korzystanie z ekologicznego kominka ma wiele zalet; Nigdy nie wydzielają dymu, popiołu, sadzy i nie tworzą żadnego bałaganu. Kominki na bioalkohol są bezpieczniejsze, bezwonne, spalają się przy użyciu bardziej przyjaznego dla środowiska procesu. Kominki te są również łatwe w użyciu i wszechstronne, dzięki czemu każde pomieszczenie w domu, w którym się znajdą wygląda naprawdę świetnie.

Są one dzisiaj również łatwo dostępne – wysokiej klasy biokominki można już dostać niemalże na całym świecie – także w Polsce. Wiele osób wybiera je jako opcję przyjazną dla środowiska, a wielu innych docenia biokominki, ponieważ pomagają nam uzyskać lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach.

Nowoczesne biokominki – w odpowiedzi na potrzeby

Na rynku możemy dzisiaj bez problemu znaleźć wyjątkowe, ekologiczne, biokominki. Projektanci i inżynierowie takich projektów nieustannie ustanawiają coraz to wyższe standardy w zakresie kominków bioetanolowych – wciąż zaskakując coraz to lepszymi niestandardowymi projektami i rekordowymi innowacjami. Nic więc dziwnego, że projekt biokominka zyskał już tak dużą popularność wśród budowniczych domów, właścicieli hoteli / kurortów i projektantów.

Warto też zapamiętać, że kominek na bioalkohol jest pozbawiony wentylacji, ponieważ w procesie spalania nie wytwarza się:

 • dymu,
 • sadzy,
 • popiołów,
 • wszelkich nieczystości.

Stosowane w nim paliwo jest tak czyste, że końcowym produktem płomienia jest bardzo mała ilość wody i dwutlenku węgla.

Jak zorganizować przechowywanie rzeczy podręcznych w domu?

0
organizacja sprzatania

Większość osób skazana jest na życie w mieszkaniu, w bloku. Obecnie oferowane mieszkania są coraz mniejsze, co powoduje, że pojawia się problem z przechowywaniem rzeczy. Każdy gromadzi przecież ubrania, gadżety, książki i inne rzeczy, które muszą mieć swoje miejsce. W jaki sposób zaplanować przestrzeń do przechowywania?

 • Jeżeli jest taka możliwość, warto zdecydować się na jak największą szafę pod zabudowę, z drzwiami przesuwanymi. Może się ona znajdować w sypialni lub innym rzadziej uczęszczanym miejscu.
 • W takiej szafie koniecznie należy zaplanować półki, wieszaki, ale również szuflady i miejsce na koszyczki. Najlepiej, jeżeli jej przestrzeń będzie maksymalnie wykorzystana. W ofercie są na przykład wąziutkie szuflady na biżuterię, czy specjalne wieszaki na krawaty.
 • Również w przedpokoju warto postawić na jak największą szafę. Znacznie lepiej wyglądają przecież ubrania powieszone w takiej szafie, niż na wieszaku wystającym ze ściany.
 • Sprawdzają się wszelkiego rodzaju pudełeczka i koszyczki, w których można przechowywać drobne przedmioty, pamiątki, czy akcesoria.

Jak zwiększyć przestrzeń do przechowywania w kuchni?

Przede wszystkim, tam również warto zaplanować szafki po sam sufit. Często ta przestrzeń nie jest wykorzystywana, a szkoda, ponieważ zbiera się tam jedynie kurz. Poza tym, najlepszym rozwiązaniem są głębokie szuflady. Z nich znacznie łatwiej jest wyjmować rzeczy, niż z tradycyjnych półek.

Ważne jest też, aby co jakiś czas robić przegląd w domu i pozbywać się rzeczy, które nie są już potrzebne, na przykład starych, za małych ubrań. Można je oddać osobom potrzebującym. Posezonowo rzeczy można wynosić na przykład do piwnicy, jedynie odpowiednio je zabezpieczając.

Jeśli istnieje taka możliwość, warto w swoim mieszkaniu zaplanować niewielką garderobę. Można tam trzymać nie tylko wszystkie ubrania i buty, ale również odkurzacz, deskę do prasowania, suszarkę, czy żelazko. Często ciężko jest znaleźć miejsce w domu na takie akcesoria.

Sprzątanie w domu i biurze

0

Wydaje się, że chyba każdy lubi czystość i porządek, ale już nie każdy lubi sprzątać. Powiem więcej, mało kto lubi sprzątać. Jeśli Ty też należysz do takich osób, nie jesteś odosobniony. To dla takich jak my powstają firmy sprzątające. Firma sprzątająca oferuje szeroki zakres usług, w skład których wchodzi sprzątanie nie tylko domów prywatnych, ale także, czy przede wszystkim, powierzchni publicznych. Do nich należy zaliczyć centra handlowe, banki, biurowce, placówki zdrowotne, a także wszelkiego rodzaju obiekty przemysłowe, w tym hale i magazyny.

Dostępne specjalizacje

Firma zajmująca się sprzątaniem może specjalizować się w sprzątaniu także powierzchni takich jak parkingi, chodniki, ulice, ogrody i tak dalej. Jeśli chcemy utrzymać w należytym porządku zieleń w naszym ogrodzie, firma sprzątająca o odpowiednim profilu zrobi to za nas. W skład jej usług wchodzi podcinanie krzewów i drzew, a także koszenie trawy, podlewanie, grabienie i tak dalej. Zimą natomiast taka firma może zająć się odśnieżaniem dachów, parkingów, ulic czy chodników.

Specjalistyczny sprzęt do sprzątania

Sprzatam.pl posiada także specjalistyczne maszyny, takie jak zamiatarki, które zamiotą kurz, pyłki, liście czy odpady z parkingów, ulic i tak dalej. Oferują także czyszczenie kostki brukowej oraz elewacji budynków, a także okien na zewnątrz. Firmy świadczące usługi w zakresie sprzątania posiadają własne zaplecze maszyn oraz środków czyszczących. Wśród maszyn można wymienić na przykład odkurzacze piorące, czyli takie służące do prania dywanów, wykładzin czy tapicerek. Inne odkurzacze służą także do osuszania powierzchni. Inny rodzaj maszyny to na przykład maszyna parowa, czyli parownica.

Przy pomocy takiej maszyny można czyścić oraz dezynfekować powierzchnie, które trudno jest umyć tradycyjną metodą, czyli środkiem czyszczącym, wodą i ścierką. Jeszcze inne maszyny to takie, którymi myje się, froteruje i poleruje podłogi, a także przy ich pomocy usuwa smugi. Wszystkie te maszyny zapewnia profesjonalna firma sprzątająca.

Zlewozmywaki na miarę XXI wieku

0
wqb fewf

Jedną z najczęściej wykonywanych w kuchni czynności gospodarskich jest zmywanie. Każdy posiłek to zużywane do niego naczynia i sztućce, które potem trzeba doprowadzić do stanu czystości. W czasach naszych babć używano do tego celu tradycyjnej miednicy, do której wlewano wodę z detergentem. Od tamtych lat niewiele się zmieniło, chociaż prymitywną miskę z grzaną na piecu wodą dziś zastąpił zlew.

Ten ostatni pojawił się wraz z bardziej nowoczesnym zbiorowym budownictwem i systemem kanalizacji, który po pierwsze miał oczyścić miasto z rynsztoków i ścieków będących siedliskiem chorób, a z drugiej miał usprawnić wykonywanie codziennych czynności bez ciągłego biegania po schodach z wiadrem pomyj. Zlewozmywaki, jakie dziś możemy zobaczyć w sklepach te pierwsze przypominają jedynie zasadami konstrukcji i docelowym przeznaczeniem. Przez dziesięciolecia zmienił się zarówno rodzaj materiałów, z jakich się je wykonuje, jak i wzornictwo.

Duże znaczenie ma w tej dziedzinie wynalezienie zmywarki, która sprawiła, ze zlewozmywak przestał już być tak potrzebny. W związku z tym zmniejszono mu komory, albo jednej pozbawiono w ogóle, dzięki czemu zajmują mniej miejsca pozostawiając przestrzeń dla blatów. Ewolucję przeszły także same baterie kuchenne, najczęściej już niewyprowadzane ze ściany, lecz z płyty zlewu, co pozwala na pominięcie szpecących rur. Baterie mają też inne, ciekawsze i wygodniejsze kształty i są zautomatyzowane. Takie rozwiązania ułatwiają pracę podczas przygotowywania posiłków, ale również zmieniają kuchnię w bardziej nowoczesną.

Dlaczego warto inwestować w odkurzacze centralne?

0

Denerwuje Cię to, że po gruntownym odkurzeniu domu nadal wyczuwasz zapach kurzu i masz wrażenie, że niewiele się zmieniło w kwestii czystości wnętrza? Jeżeli tak, to znaczy, że używasz zapewne tradycyjnych sprzętów do sprzątania, które nie są do końca skuteczne.

Osoby, które chciałyby uskutecznić swoje starania powinny zapoznać się z możliwościami, jakie dają odkurzacze centralne. Ich wyjątkowość polega na tym, iż posiadają bardzo praktyczne rozwiązanie w postaci jednego zbiornika, który można zmontować w kotłowni czy w garażu oraz sieci przewodów ssących, do których przyłącza się jedynie rurę. Dlatego też cały kurz oraz inne drobne elementy, wydostające się z tradycyjnego odkurzacza, tutaj zostają zassane do zbiornika głównego a czyszczone pomieszczenie jest w zupełności uwolnione od brudu.

Jak więc widać, centralne odkurzanie jest nie tylko wyjątkowo higieniczne ale także wyjątkowo proste, gdyż nie przemieszczamy się z całym osprzętowaniem po domu, a jedynie z rurą, którą przypina się do wcześniej zamontowanych gniazd ssawnych. Przy rozsądnym rozplanowaniu ich ułożenia, możemy bez najmniejszego problemu dokładnie czyścić swój dom, w sposób wyjątkowo prosty oraz skuteczny.

W przypadku typowych zanieczyszczeń, pojawiających się na małych terenach, czyli np. okruchów na blacie kuchennym, bardzo pomocna będzie szufelka automatyczna, która będzie zasysała śmieci znajdujące się w jej pobliżu. Można ją zamontować w ścianie, jednakże najpopularniejszym miejscem dla niej są cokoliki, znajdujące się pod szafkami kuchennymi. Dzięki temu, zachowanie czystości swojej kuchni, nawet w przypadku bardzo intensywnego jej użytkowania jest niezwykle łatwe i możliwe do wykonania dzięki wymienionym wyżej, innowacyjnym rozwiązaniom, które zapewne niebawem zagoszczą na stałe w naszych domach.

Nawet jeżeli firma posiada windy i inne udogodnienia, bieganie z jednym małym odkurzaczem po wszystkich pomieszczeniach i piętrach jest nieefektywne. Wymaga sporo siły i czasu. Często osoba sprzątająca musi też co chwilę wymieniać worek w odkurzaczu lub specjalny filtr, który zapycha się przy większych kawałkach śmieci. W odkurzaczu centralnym nie ma tych problemów. Można też regulować siłę ssania, która nawet na najniższym poziomie jest znacznie większa, niż w przypadku odkurzacza tradycyjnego.

Odkurzacze centralne w zestawach wraz z akcesoriami

Wystarczy wyposażyć firmę w jeden z prostszych zestawów. Nie jest przecież konieczny zakup turboszczotki do trzepania dywanów i tapicerek, ani zestawu różnej wielkości szczotek i ssawek. Nie trzeba też kupować pokrowców, ani toreb. Najważniejsza jest odpowiednia długość węża oraz rurociągu. Sama jednostka też musi mieć swoją moc dostosowaną do potrzeb miejsca i jego powierzchni.

Modele odkurzaczy centralnych można podzielić właśnie na te, które sprawdzają się przy odpowiednich wielkościach pomieszczeń. Niewielki odkurzacz, który sprawdzi się w każdym domu jednorodzinnym i w mniejszej firmie to koszt około półtora tysiąca złotych. Oczywiście, można też zdecydować się na model nieco droższy, który będzie miał większą siłę ssania, pojemność i zostanie wyposażony w większą ilość akcesoriów.

Odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny to dobry zakup dla firmy, która sama zatrudnia swój serwis sprzątający. W przypadku wyboru profesjonalnej firmy sprzątającej, często sama posiada ona swoje sprzęty i to z nich korzysta podczas sprzątania pomieszczeń firmowych. Warto to ustalić na samym początku, aby nie narażać się na zbędne koszty. Często jednak samo zamontowanie odkurzacza sprawia, że pracownicy odpowiedzialni za sprzątanie chętnie zdecydują się na korzystanie z niego, pomimo posiadania własnego sprzętu. Jest to bowiem bardzo wygodne rozwiązanie.

Sprzątanie po remoncie – czy rzeczywiście jest tak czasochłonne?

0

Do sprzątania po remoncie niełatwo znaleźć chętnych. To nie jest tylko odkurzanie, ale też wynoszenie gruzu, porządne mycie, czyli pot i łzy. Jednak takie sprzątanie jest dość lukratywne i dobrze opłacane. Za ciężką pracę można nieźle zarobić. Do sprzątania po remoncie ludzi wynajmują najczęściej firmy.

Warto czytać ogłoszenia, studiować je uważnie i spokojnie dzwonić. Na pewno szybko uda się znaleźć, są to prace dość popularne wśród ogłoszeniodawców. Polacy biorą taką pracę w ostateczności. Dla cudzoziemców jest ona jednak dość interesująca.

Sprzątanie po remoncie – gdzie?

Nieraz za takie sprzątnie można zarobić nawet 500 złotych za dwa dni. Jednak należy się przygotować na to, że praca trwa po 10-12 godzin dziennie i jest ciężka. To jest praca dla osób wytrzymałych fizycznie oraz zdrowych. Sprzątaniem po remoncie nie zajmie się schorowany emeryt. Nie jest to praca dla niego. Młodzi i zdrowi ludzie mogą nieźle zarobić na takiej pracy.

Sprzątanie domów i mieszkań – jak wygląda rynek usług?

0
sprzątanie domów i mieszkań

Niemal każdy cierpi obecnie na chroniczny brak czasu. Wiąże się to z tempem życia i z różnego rodzaju wyzwaniami, które są wymagające i pochłaniają dużą ilość energii.

Nierzadko osoby stają przed koniecznością pogodzenia rozwijania kariery i życia prywatnego w taki sposób, by żadna z tych sfer nie została zaniedbana. Często cierpią na tym obowiązki domowe. Co zrobić w takim przypadku?

cleaning the house photo

Sprzątanie domów i mieszkań w rękach profesjonalistów

Warto rozważyć powierzenie utrzymywania nieruchomości w zadowalającym stanie specjalistom. Obecnie na rynku istnieje wiele firm sprzątających, które zrzeszają pracowników zajmujących się sprzątaniem domów i mieszkań w różnych lokalizacjach i o różnej powierzchni. Swoje usługi oferują również osoby prywatne, bądź te, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

cleaning the house photo

Sprzątanie domów i mieszkań – jak wybrać najlepszą ofertę?

Aby mieć pewność, że powierzamy swój dom w odpowiednie ręce, najlepiej szczegółowo przeanalizować oferty firm, zapoznać się z opiniami na ich temat i zakresem wykonywanych prac. Istotne są także szczegóły, jak przykładowo ustalenie tego, czy firma zapewnia własne środki czystości.

cleaning the house photo

Nawiązanie współpracy z profesjonalistami pozwoli na oszczędność czasu i spokój oraz cieszenie się idealną czystością.