Jak ułatwić sobie sprzątanie mieszkania?

Sprzątanie mieszkania. Od czego powinniśmy zacząć? Mało kto lubi porządki. Jednak bez nich nasze życie zmieniłoby się w przysłowiowe piekło. Dlatego warto się do nich solidnie przygotować.

Po pierwsze: przy sprzątaniu zróbmy sobie listę zadań do wykonania

Podzielny je na te najpilniejsze i te które mogą poczekać jakiś czas. Dzięki temu łatwiej ci będzie wszystko zorganizować… Od czego zaczynamy? Po pierwsze pozbierajmy wszystkie rzeczy, które nadają się tylko do wyrzucenia. Nie będziemy musieli ich przestawiać czy odkurzać. Pozbądźmy się sentymentów.

Kolejny etap sprzątania mieszkania to wyniesienie rzeczy, których nie używamy, ale są na tyle dobre że mogą jeszcze komuś posłużyć.Możemy je wystawić na aukcji internetowej lub przekazać organizacji charytatywnej. Zyskamy mnóstwo dodatkowej przestrzeni.

Sprzątanie mieszkania zaczynamy od odkurzania i mycia. Na początku bierzemy się za rzeczy znajdujące na górze, żyrandole czy najwyższe półki w meblach. Opadający kurz będzie osiadał na przedmiotach znajdujących się niżej. Jeżeli będziemy sprzątać mieszkanie w takiej kolejności oszczędzisz sobie dodatkowej pracy. Ostatni etap to mycie podłóg i odkurzanie dywanów.

Sprzątanie mieszkania, czy zawsze musi być udręką?

Oczywiście, że nie. Wystarczy, że do codziennych porządków zaangażujemy wszystkich domowników. Przydzielmy każdemu członkowi rodziny konkretne zadanie. Egzekwujmy wykonywanie obowiązków. Po drugie wyróbmy sobie nawyk sprzątania po sobie i odkładania rzeczy na miejsce. Dzięki temu pracy będzie o wiele mniej.

Następny artykuł

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: