Szybkie i łatwe sprzątanie? Wypróbuj odpływy liniowe

Mycie podłogi może być niezwykle uciążliwym zajęciem. Wiadro z brudną wodą bywa ciężkie i nieporęczne, a wylanie jego zawartości wiąże się z dodatkowymi nakładami pracy. Na szczęście można skorzystać z nowoczesnego i bardzo wygodnego rozwiązania: odpływów liniowych. Na czym to polega i dlaczego warto z nich skorzystać? Sprawdź!

Jak działają odpływy liniowe?

Odpływ punktowy jest obecny w każdym domu – w zlewozmywaku, umywalce, wannie czy prysznicu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by, zamiast okrągłego otworu, zastosować podłużne odpływy liniowe prysznicowe lub łazienkowe. Kanały odprowadzające wodę zakryte są maskownicami posiadającymi otwory. Dzięki temu doskonale prezentują się wizualnie i pozwalają korzystać z pomieszczenia w nieograniczony sposób. Dlaczego jednak warto zainstalować taki odpływ w swoim domu lub firmie?

Zalety odpływów liniowych

Odpływ liniowy stosuje się najczęściej w łazienkach lub pomieszczeniach gospodarskich, pokrytych płytkami ceramicznymi. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

  • Możliwość wykonania spadu w jedną stronę zamiast do jednego punktu. Jest to znacznie łatwiejsze do wykonania i pozwala na instalację prysznicu walk-in, nieposiadającego brodzika.
  • Chcesz posprzątać pomieszczenie gospodarskie? Możesz zmyć wszystko za pomocą myjki ciśnieniowej, a woda ścieknie, przez odpływ liniowy ścienny, do kanalizacji. Szybko i bez zbędnego zbierania jej z podłogi.
  • Warto wspomnieć także o bardzo prostym montażu odpływu liniowego w nowych i remontowanych domach czy mieszkaniach.
  • Prysznicowy odpływ liniowy charakteryzuje się też wysoką estetyką. Z jego pomocą można urządzić łazienkę nowocześnie i bardzo funkcjonalnie.

Możliwość szybkiego zepchnięcia nadmiaru wody z podłogi w odpływ liniowy pomaga w błyskawicznym uprzątnięciu nawet najbardziej zabrudzonych pomieszczeń gospodarskich. Z kolei w domach prywatnych jest to doskonały sposób na popularne prysznice walk-in: zajmują one mało miejsca i są bardzo wygodne w użytkowaniu. Dlatego też odpływy liniowe podłogowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie w całej Polsce.

Jak znaleźć najlepszy odpływ liniowy?

Odpływy liniowe prysznicowe mogą się między sobą znacznie różnić. Przede wszystkim jakością wykonania, pojemnością czy sposobem podłączenia. Odpływ liniowy niski stosuje się w remontowanych łazienkach, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na system odwodnienia. Natomiast odpływ liniowy o większej wysokości sprawdzi się w pomieszczeniach gospodarskich, które czyszczone są za pomocą myjki ciśnieniowej. Jeśli nie wiesz, który model będzie dla Ciebie odpowiedni, zapytaj sprzedawcę w sklepie stacjonarnym lub napisz do obsługi e-sklepu. Tam z pewnością uzyskasz pełną odpowiedź.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: