Energetyczna sypialnia z garderobą

Sypialnia to miejsce, w którym wypoczywamy i odprężamy się po całym dniu pracy. Niejednokrotnie także sypialnie są również garderobami. Nic więc dziwnego, że przed urządzeniem sypialni pojawia się nam mętlik w głowie. Warto wówczas dokładnie rozplanować sobie pomieszczenie i zastanowić się w jakich kolorach i fakturach czujemy się najlepiej. Przeważnie sypialnie urządzane są w spokojnej tonacji z przewagą beżów i brązów, czyli kolorów ziemi. Jednak niektórzy są zdania, że mdłe kolory przytłaczają i powodują, że człowiek budzi się w ponurym nastroju.

Sypialnie w energetycznych żywych i zdecydowanych kolorach są ciekawą alternatywą w urządzaniu tego typu pomieszczeń. Przede wszystkim ocieplają wnętrze i nadają mu przytulności. Funkcje te idealnie spełnią oranże, żółcie, a nawet czerwienie w delikatniejszych odcieniach. Są to kolory, które zdecydowanie przykuwają uwagę, a także doskonale łączą się z innymi barwami. Idealnym uzupełnieniem ciepłej kolorystyki mogą być meble o łagodnych kształtach i ciepłych odcieniach drewna. Na tle żółci, oranży i czerwieni dobrze będą wyglądały meble w kolorze wiśni, orzecha, dębu a nawet olchy.

Sypialnia dzielona z garderobą musi być dokładnie rozplanowana, ze względu na potrzebną powierzchnię do przechowywania. Warto skorzystać z oferty stolarza, który wykona nam szafę na wymiar. Tego typu szafy są niezwykle pojemne, poza tym ich wygląd możemy dostosować do indywidualnych potrzeb. Obecnie na rynku jest cała masa frontów do wyboru w różnych kolorach i odcieniach. Wnętrze szafy także możemy dowolnie modyfikować, decydując o ilości półek, szuflad, koszy i wieszaków. Specjalista na wizycie wstępnej dokona pomiaru i zaprojektuje szafę a gotową wizualizację wyśle mailem. Czas oczekiwania na taką szafę to w zależności od firmy od czterech do ośmiu tygodni.

Jeżeli nie przepadamy za zabudową w sypialni, można z powodzeniem postawić na tradycyjne zestawy mebli. Niegdyś normą było kupno mebli z jednej kolekcji, które idealnie do siebie pasowały. Dziś w tej dziedzinie obserwujemy całkowite mieszanie stylów. Eklektyzm także jest ciekawym nurtem w dziedzinie urządzania wnętrz, jest jednak dosyć ryzykowny. Łatwo bowiem o wrażenie kiczu i przesycenia. Dlatego, jeżeli jesteśmy miłośnikami takiego stylu, warto poprosić o pomoc w urządzaniu sypialni kogoś doświadczonego.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: