Jaka płyta do zabudowy jest nalepsza? Indukcyjna?

Płyty grzewcze stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym kuchniach prywatnych. Dowiedz się więcej o tym, co sprawia, że są tak atrakcyjne.

Płyta grzewcza do zabudowy

Grzewcze płyty do zabudowy zaczęły zastępować tradycyjne kuchenki. Są bardzo funkcjonalne i przede wszystkim o wiele estetycznie wyglądają w przestrzeni kuchennej. To nowoczesne rozwiązanie nie zburzy wizualnie żadnej aranżacji.

Z praktycznego punktu widzenia płyty grzewcze są korzystniejszym rozwiązaniem pod względem mniejsze ilości wykorzystywanej energii oraz szybsze podgrzewanie. Pozwalają na znaczne zaoszczędzenie na rachunkach przy jednoczesnym cieszeniu się idealnymi posiłkami.

Górna warstwa płyty projektowana jest z odpornego materiału, który przy użytkowaniu łatwo nie ściera się ani nie rysuje. Gładka powierzchnia sprzyja prostemu utrzymywaniu jej w czystości.

Pośród płyt wyróżniamy cztery główne rodzaje, które różnią się od siebie możliwościami technologicznymi, materiałem oraz sposobem grzania. Są to:

  • płyty ceramiczne
  • płyty gazowe
  • płyty elektryczne
  • płyty indukcyjne

W ofertach sklepów możemy spotkać się też z modelami, które łączą w sobie podtypy i wówczas mamy do czynienia z płytami mieszanymi.

Wybierając płyty do zabudowy zyskamy na przestrzeni w kuchni, a korzystanie z niej stanie się jeszcze bardziej wygodne i komfortowe. Jej niewielkie rozmiary pozwalają na montaż w małych pomieszczeniach, w których dodatkowe miejsce jest szczególnie istotne.

Najpopularniejsza płyta indukcyjna

Płyta grzewcza indukcyjna to obecnie najczęściej wybierany model pośród płyt ze względu na jej możliwości oraz łatwy montaż.

Płyta indukcyjna składa się z powierzchni szklanej lub ceramicznej, pod którą umieszczone są nagrzewające się cewki. Co ważne, podczas podgrzewania płyty jedyne te elementy zwiększają swoją temperaturę, dzięki czemu nie dochodzi do ogrzewania całości. Ta metoda jest nie tylko o wiele oszczędniejsza, ale również bezpieczniejsza dla użytkowników.

Możemy spotkać się z liniami płyt indukcyjnych, które mają bardziej rozbudowane możliwości np. blokadę panelu dotykowego zabezpieczającą je przed ingerencją dziećmi, rozpoznawanie obecności garnków lub sterowanie palników poprzez slider.

Przy wyborze wariantu indukcyjnego warto jednak pamiętać, że jej używanie wymaga stosowania jedynie specjalnego rodzaju garnków, których spód został opracowany pod płytę indukcyjną.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu płyty grzewczej

Przy zakupie płyty grzewczej przede wszystkim staniemy przed wyborem jej modelu. Wybór urządzenia powinniśmy oprzeć o najlepsze dla nas rozwiązania. Każda z linii ma swoje zalety, jednak różnią się od siebie przede wszystkim zasilaniem (a więc też pobieranym źródłem energii) oraz specyfikacją. Pośród opinii uważa się, że w przypadku płyty elektrycznej możemy mówić o największym bezpieczeństwie, płyta gazowa jest najbardziej oszczędna, płyta ceramiczna najbardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, a płyta indukcyjna najszybciej się nagrzewa.

Kolejną kwestią jaką należy kierować się podczas zakupu jest wielkość płyty. W zależności od dysponowanym miejscem możemy zdecydować się na wersję dwu palnikową, klasyczna czteropalnikową, a nawet wybrać płytę z sześcioma miejscami do gotowania.

Swój zakup oprzyj od dobrej jakości urządzenie, tak by użytkowanie płyty, a co za tym idzie gotowanie, było czystą przyjemnością. Jeżeli szukasz sprawdzonych płyt grzewczych koniecznie odwiedź stronę https://www.sferis.pl/plyty-grzewcze-3337. Znajdziesz na niej produkty od najlepszych producentów.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: