Sprzątanie po remoncie – czy rzeczywiście jest tak czasochłonne?

Usługi sprzątania po remoncie

Do sprzątania po remoncie niełatwo znaleźć chętnych. To nie jest tylko odkurzanie, ale też wynoszenie gruzu, porządne mycie, czyli pot i łzy. Jednak takie sprzątanie jest dość lukratywne i dobrze opłacane. Za ciężką pracę można nieźle zarobić. Do sprzątania po remoncie inwestorzy indywidualni wynajmują najczęściej firmy.

Warto czytać ogłoszenia, studiować je uważnie i spokojnie dzwonić. Na pewno szybko uda się znaleźć, są to prace dość popularne wśród ogłoszeniodawców. Polacy biorą taką pracę w ostateczności. Dla cudzoziemców jest ona jednak dość interesująca.

Sprzątanie po remoncie – firmy sprzątające

Nieraz za takie sprzątnie można zarobić nawet 500 złotych za dwa dni. Jednak należy się przygotować na to, że praca trwa po 10-12 godzin dziennie i jest ciężka. To jest praca dla osób wytrzymałych fizycznie oraz zdrowych. Sprzątaniem po remoncie nie zajmie się schorowany emeryt. Nie jest to praca dla niego. Młodzi i zdrowi ludzie mogą nieźle zarobić na takiej pracy.

Sprzątanie po remoncie samemu

Już na etapie budowy najlepiej podzielić działkę i dom na różne strefy z odpowiednimi odpadkami, zaopatrzyć się w najlepiej duży kontener na odpady. Warto wynająć też dobry odkurzacz przemysłowy. Podczas sprzątania należy zaczynać od górnych pomieszczeń. Kurz może opadać bardzo długo dlatego też trzeba takie sprzątanie rozplanować na parę dni. Zasada dotyczy także każdego pomieszczenia, gdzie oczyszczanie z kurzu należy zaczynać od sufitów.

Nie powinno myć się świeżo malowanych powierzchni przynajmniej miesiąc po malowaniu. Ślady po farbach na posadzce należy zmywać dobrymi szmatkami (najlepiej bawełna) i dużą ilością wody.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Ostatnio dodane: