Jak posprzątać dom po remoncie? Czy rzeczywiście jest to czasochłonne?

Twoje mieszkanie zostało właśnie odnowione i teraz zastanawiasz się, jak przejść do czyszczenia go. Pomiędzy kurzem, brudem, farbą i nowymi meblami jest kilka kroków, które będziesz musiał podjąć, aby upewnić się, że twoje mieszkanie wygląda tak dobrze, jak pierwszego dnia, kiedy zostało odnowione. Oto więc poradnik, jak prawidłowo posprzątać mieszkanie po remoncie.

Materiały są ważne dla uzyskania nowo wyremontowanego domu czyste i z powrotem w kształcie. Niektóre podstawy, które należy mieć pod ręką to środek do czyszczenia szkła, mop gąbka, uniwersalny środek czyszczący, ściereczki z mikrofibry, dustery i próżni.

Odkurzaj po wszystkim

Teraz, gdy usunąłeś cały widoczny kurz z powierzchni w swoim nowo wyremontowanym mieszkaniu, nadszedł czas na odkurzanie podłóg (dywanów i twardego drewna, jeśli dotyczy). Odkurzanie pomaga podnieść wszelkie cząstki pozostawione z tyłu z odkurzania, które mogą być nadal lingering wokół. Z dywanów upewnij się, że są ładne i suche przed rozpoczęciem odkurzania jako mokre dywany mogą trzymać się gruzu lepiej niż suche.

Dokładnie wytrzyj podłogi mopem

Gdy twoja podłoga jest już całkowicie wolna od brudu i zanieczyszczeń, nadszedł czas, aby ją wymopować! Do podłóg z twardego drewna użyj ciepłej wody z łagodnym mydłem lub specjalnym środkiem do czyszczenia podłóg drewnianych, natomiast do podłóg z płytek lub laminatu użyj ciepłej wody z odpowiednim środkiem czyszczącym lub roztworem czyszczącym. Podczas mopowania zawsze pamiętaj, że mniej znaczy więcej – nie zostawiaj stojących kałuż wody na podłodze, ponieważ bardziej efektywne jest wykonanie kilku przejść w różnych kierunkach, aż pokryjesz cały obszar równomiernie, ale bez pozostawiania kałuż nadmiaru cieczy na wierzchu płytek/drewna itp.

Czyszczenie okien i luster

Okna mają tendencję do stawania się zmąconymi podczas budowy więc chwytają niektóre okno czyści płyn wraz z szmatami lub papierowymi ręcznikami – tworzą 1:1 mieszankę od destylowanego białego octu i wody w butelce z rozpylaczem, jeśli pożądane – zaczynają rozpylać w dół okna liberalnie wtedy wycierając daleko until wszystkie odciski palców i smugi są iść! Ten sam iść dla lustra – rozpylać one puszek wtedy wycierać daleko od filmować until ich odbijająca powierzchnia patrzeje jasny once znowu przed umieszczać one z powrotem w ich oryginalnych lokalizacjach wśród each pokój twój dom/apartment/condo etc..

mieszkanie po remoncie sprzatam

Usługi sprzątania po remoncie

Do sprzątania po remoncie niełatwo znaleźć chętnych. To nie jest tylko odkurzanie, ale też wynoszenie gruzu, porządne mycie, czyli pot i łzy. Jednak takie sprzątanie jest dość lukratywne i dobrze opłacane. Za ciężką pracę można nieźle zarobić. Do sprzątania po remoncie inwestorzy indywidualni wynajmują najczęściej firmy.

Warto czytać ogłoszenia, studiować je uważnie i spokojnie dzwonić. Na pewno szybko uda się znaleźć, są to prace dość popularne wśród ogłoszeniodawców. Polacy biorą taką pracę w ostateczności. Dla cudzoziemców jest ona jednak dość interesująca.

Sprzątanie po remoncie – firmy sprzątające

Nieraz za takie sprzątnie można zarobić nawet 500 złotych za dwa dni. Jednak należy się przygotować na to, że praca trwa po 10-12 godzin dziennie i jest ciężka. To jest praca dla osób wytrzymałych fizycznie oraz zdrowych. Sprzątaniem po remoncie nie zajmie się schorowany emeryt. Nie jest to praca dla niego. Młodzi i zdrowi ludzie mogą nieźle zarobić na takiej pracy.

Sprzątanie po remoncie samemu

Już na etapie budowy najlepiej podzielić działkę i dom na różne strefy z odpowiednimi odpadkami, zaopatrzyć się w najlepiej duży kontener na odpady. Warto wynająć też dobry odkurzacz przemysłowy. Podczas sprzątania należy zaczynać od górnych pomieszczeń. Kurz może opadać bardzo długo dlatego też trzeba takie sprzątanie rozplanować na parę dni. Zasada dotyczy także każdego pomieszczenia, gdzie oczyszczanie z kurzu należy zaczynać od sufitów.

Nie powinno myć się świeżo malowanych powierzchni przynajmniej miesiąc po malowaniu. Ślady po farbach na posadzce należy zmywać dobrymi szmatkami (najlepiej bawełna) i dużą ilością wody.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Ostatnio dodane: