Moc ssania odkurzacza

Wybierając nowe urządzenie do sprzątania mieszkania często zwracamy uwagę na parametry odkurzacza moc ssania, moc silnika, wielkość, rodzaje filtrów, worków no i oczywiście cenę.

Rodzaje filtrów

Od filtrów zależy jakość wydmuchiwanego powietrza z urządzenia. Alergicy powinni wybrać filtry lepszej jakości takie jak HEPA, wodne lub połączenie obu tych filtrów. Nie pozwalają one wydostać się z odkurzacza zaciągniętych alergenów a filtry wodne dodatkowo lekko nawilżają powietrze.

Jak dobrać odkurzacz do mieszkania

Jeśli posiadamy duże mieszkanie mamy łatwiejszy wybór. Jednym z ważniejszych parametrów jest to ile miejsca mamy w mieszkaniu – logicznie dobieramy mały odkurzacz do małego mieszkania. Dobrym pomysłem w przypadku małych lokali jest dobór odkurzacza stojącego. Należy również pamiętać, że za wielkością odkurzacza często też idzie jego ciężar. Częstym zagadnieniem jest, jaką wybrać przy wyborze odkurzacza moc ssania.  Moc ssania odkurzacza często jest uzależniona od mocy silnika. Wpływa ona na jakość sprzątanego brudu. Przy czym jeśli posiadamy np. w mieszkaniu same panele to przy doborze odkurzacza moc ssania nie musi być tak duża jak w przypadku, gdy np. mamy dywany i dodatkowo zwierzęta.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: