Pasta do pielęgnacji paneli – najlepszy środek

Panele podłogowe w dzisiejszych czasach znajdują się niemal w każdym domu. Jak zatem pielęgnować panele, aby zachowały estetyczny wygląd na lata?

Utrzymanie w czystości podłogi z paneli nie stanowi problemu, pod warunkiem, że na bieżąco usuwany kurz, piach i inne zabrudzenia. W regularnym dbaniu o czystość należy mieć na uwadze, że panele źle znoszą ścieranie na mokro z nadmierną ilością wody. Każdy producent paneli tradycyjnych zaleca stosowanie lekko zwilżonej szmatki lub odpowiedniego mopa (wyjątek stanowią panele winylowe).

Jakie środki do pielęgnacji paneli wybrać?

Z pomocą na szczęście przychodzi wiele środków do pielęgnacji i konserwacji paneli podłogowych. Najlepszym rozwiązaniem jest systematyczne używanie pasty do paneli, dzięki której powierzchnia panela zabezpieczona jest warstwą ochronną. Na rynku jest szeroki wybór różnego rodzaju past do paneli znacząco poprawiających wygląd, w tym maskujących zarysowania.

Duże efekty za małe pieniądze

Preparaty tego typu są bardzo wydajne. Wiąże się to z ich niewielkim zużyciem. Dzięki zastosowaniu pasty do paneli poprawia się odporność na zabrudzenia, zostają zredukowane rysy, a także panele zostają lepiej zabezpieczone przed wodą (dzięki warstwie ochronnej tworzonej przez pasty do paneli).

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: