Czym czyścić płytki aby się błyszczały?

W domach na wielu ścianach i podłogach posiadamy glazurę i terakotę, czyli tzw. płytki. Takie materiały warto utrzymywać w czystości aby dom był komfortowym miejscem do przebywania oraz aby p prostu dobrze się prezentował.

Płytki w łazience czy kuchni dobrze jest czyścić sprayem do okien lub po prostu wilgotną szmatką z kilkoma kroplami płynu uniwersalnego. Świetnym oraz naturalnym wyjściem jest też sporządzenie domowego płynu czyszczącego z roztworem octu oraz sody.

W przypadku gdy nasza powierzchnia jest mocno zanieczyszczona poleca się użycie skoncentrowanego płynu, który rozpuści tłuszcz oraz inne zanieczyszczenia. Czasami sprawdza się też proszek do prania ubrań rozpuszczony w gorącej wodzie. W każdym wypadku warto jest zakończyć mycie płynem, który zawiera ocet, ponieważ sprzyja on błyszczeniu się i usuwa nawet najmniejsze zacieki. Warto również pamiętać o używaniu ściereczki, która nie pozostawia smug i włókien – może to być na przykład mikrofibra. W przypadku gdy nie mamy pod ręką żadnego profesjonalnego środka – sprawdzi się nawet cytryna oraz odrobina wody.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: