Najlepsza pralka do małej łazienki

Posiadanie niewielkiego mieszkania to nierzadko walka o dosłownie każdy centymetr. Z jednej strony zależy nam na tym, aby było ono przytulne, ale jednocześnie przestronne, a sprzęty AGD nie zajmowały w nim zbyt wiele miejsca. Nie ulega wątpliwości, że jednym z najbardziej problematycznych pomieszczeń w większości mieszkań jest łazienka.

Jej niewielki metraż sprawia, że urządzenie jej w taki sposób, aby dobrze spełniała swoją funkcję i jednocześnie posiadała estetyczny wygląd, nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie trudny jest wybór odpowiedniej pralki, która w przypadku małej łazienki może zająć większość powierzchni. Jaka pralka do łazienki o małych rozmiarach sprawdzi się najlepiej?

Mała łazienka – jak dopasować do niej pralkę?

Mała łazienka niestety stanowi standard w przypadku znacznej części mieszkań. Większość osób niewielką przestrzeń stara się zagospodarować w jak najlepszy sposób, aby pomimo ograniczonego metrażu było to miejsce, w którym można się swobodnie przemieszczać. Niestety niezbędnym elementem wyposażenia, który bardzo często zajmuje znaczną część przestrzeni, jest pralka, która jest nie tylko obszerna, ale i swoje lata świetności może mieć dawno za sobą. Jak znaleźć rozwiązanie tego problemu?

Na szczęście producenci sprzętu AGD wychodzą swoim klientom naprzeciw, proponując coraz ciekawsze i praktyczniejsze sposoby na urządzenie swojej małej łazienki. Jednym z nich jest pralka super slim, która dzięki swoim niewielkim gabarytom idealnie wpasowuje się do niedużego metrażu.

Mała łazienka – wybór idealnej pralki

Szukając pralki, która będzie pasować do naszej niewielkiej łazienki, możemy wybierać spośród dwóch typów: pralki ładowanej od góry oraz pralki ładowanej od frontu. Pralki ładowane od góry cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na to, że są o wiele węższe niż pralki ładowane od przodu – ich szerokość może wynosić zaledwie 40 centymetrów. Niestety w przypadku tak wąskiej pralki należy pamiętać, że jej pojemność będzie znacznie mniejsza niż w przypadku modeli ładowanych od przodu. Co więcej, sposób otwierania pralki ładowanej od góry może okazać się niepraktyczny, ponieważ nie możemy wykorzystać przestrzeni, która znajduje się tuż nad pralką.

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku pralek ładowanych od frontu. Wydawać by się mogło, że to właśnie one zajmą o wiele więcej miejsca, jednak modele, spośród których możemy wybierać obecnie, zupełnie temu przeczą. Przykładem mogą być chociażby pralki Electrolux – są ultra-płytkie, dzięki czemu za ich pomocą możemy zaoszczędzić znacznie więcej miejsca niż w przypadku modeli ładowanych od góry.

Pralki ładowane od frontu są praktyczniejsze także z jeszcze innego powodu – cała ich górna powierzchnia może służyć jako dodatkowy blat lub półka. Możesz umieścić na niej przybory kosmetyczne czy dodatkowe ręczniki. Oprócz tego taką pralkę z łatwością umieścimy pod innym elementem wyposażenia, np. półką, co w przypadku pralki ładowanej od góry nie byłoby możliwe.

Pralki typu „maksimum funkcji”

Wybierając pralkę do swojej łazienki, warto zwrócić uwagę na ofertę urządzeń marki Electrolux – dostępne pralki typu slim to nie tylko niewielka ilość zajmowanego miejsca, ale także szeroka dostępność funkcji, które sprawiają, że codzienne pranie staje się o wiele łatwiejsze i wydajniejsze. Przykładowo pralki slim PerfectCare zostały wyposażone w system SensiCare, który precyzyjnie dopasowuje parametry cyklu prania do ładunku, co zapobiega zbyt długiemu praniu naszych ubrań. Dzięki temu automatycznie zużywamy mniej wody i energii, co jest dla nas korzystne także pod względem finansowym.

Pralka do małej łazienki – na co zwrócić uwagę?

Wybierając pralkę do swojej niewielkiej łazienki, na pierwszym miejscu zwracamy uwagę na jej parametry. Warto jednak pamiętać, że wymiary i aspekty wizualne nie są najważniejsze przy jej wyborze. O czym jeszcze warto pamiętać? Są to:

  • zużycie energii i wody;
  • poziom generowanego hałasu;
  • pojemność bębna;
  • dostępne programy;
  • liczba obrotów na minutę.

Wybór idealnej pralki do małej łazienki nie jest najłatwiejszym wyborem, jednak mając na uwadze powyższe wskazówki, o wiele łatwiej będzie Ci dokonać słusznego wyboru.

Najlepsze kapsułki do prania i profesjonalne płyny do płukania do swojej pralki kupisz na laboratoriumpanidomu.pl 

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: