Najlepsze kompaktowe maszyny do czyszczenia podłóg

Maszyna do czyszczenia podłóg to rozwiązanie odpowiednie nie tylko w tych największych obiektach, takich jak wielkie hale przemysłowe czy największe galerie handlowe, ale również w mniejszych obiektach, firmach, biurach, warsztatach, hotelach czy w szkołach. Maszyny myjące to zarówno te największe, samojezdne szorowarki, ale również urządzenia takie jak mop nowoczesny, ręczna zamiatarka, szorowarki i polerki czy mały odkurzacz piorący do dywanów.

Faktem jest że maszyny czyszczące są dla wielu firm stosunkowo drogą inwestycją. Jeśli jednak ręczne mycie, zamiatanie czy doczyszczanie powierzchni jest uciążliwe lub zwyczajnie nie wystarcza na nie czasu, warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego sprzętu. Maszyny myjące posadzki znacznie ograniczają zużycie wody oraz środków czyszczących, a poza tym, czas pielęgnacji skraca się przynajmniej 3-krotnie. W dłuższym okresie czasu, inwestycja zmniejsza koszty ogólne.

Jaka maszyna do czyszczenia podłóg?

To, jaką maszynę wybrać zależy przede wszystkim od problemu, jaki musimy rozwiązać w naszym obiekcie. Może to być codzienne mycie posadzki, zamiatanie terenów wokół budynku, czy też regularne pranie wykładziny przemysłowej. Obecnie praktycznie każdy zabieg czyszczenia podłóg, jesteśmy w stanie przeprowadzić przy wykorzystaniu odpowiedniego automatu do mycia posadzek. Oczywiście w ofercie znaleźć można duże, o ogromnej mocy, często samojezdne urządzenia, ale również mniejsze, kompaktowe odpowiedniki.

Poniżej przedstawiamy kompaktowe i tym samym dużo tańsze maszyny czyszczące do różnych zastosowań.

Mycie, czyszczenie i osuszanie podłóg.

Mała, lekka maszyna szorująco-zbierająca Taski Swingo 150 –  zaprojektowana do czyszczenia, mycia i osuszania mniejszych powierzchni lub trudno dostępnych miejsc w hotelach, restauracjach czy biurowcach. Kompaktowa, ręczna maszyna do mycia podłóg, która gwarantuje suchą podłogę zaraz po czyszczeniu oraz łatwe czyszczenie trudno dostępnych i ciasnych miejsc, jak np. korytarze hotelowe, przestrzeń między stolikami w restauracji czy toalety. Maszyna Taski Swingo 150 zastępuje mycie tradycyjnym mopem, jest dokładniejsza, szybsza i nie wymaga wzmożonego wysiłku. Wygodne uchwyty pozwalają z łatwością podnieść i przemieszczać się nawet po schodach. Dzięki niewielkim gabarytom można ją bezproblemowo przechowywać w ciasnych schowkach.

Parametry:

 • Szerokość pracy: 33,5 cm
 • Waga maszyny bez rotworu: 11,7 kg
 • Pojemność zbiorników: 2,6 /2,9 l (czysty/brudny)
 • Wymiary: 43x38x112 cm

odkurzacz przemysłowych bkf power + na sucho i mokro

Zamiatanie wewnątrz i na zewnątrz obiektów.

Zamiatarka Taski Balimat 45 – zamiatarka ręczna, która może służyć jako zamiatarka chodnikowa, zamiatarka do kostki czy jako zamiatarka do podłóg w większych obiektach sportowych i przemysłowych.  Przeznaczona do usuwania suchych, luźnych zanieczyszczeń, takich jak piasek, papierki, liście, gałązki czy porzucone śmieci. Urządzenie jest niewielkie, lekkie i gwarantuje komfortowe zamiatanie nawet w ciasnych miejscach. 40-litrowy zbiornik jest wyjątkowo łatwy w opróżnianiu.

Zbieranie zanieczyszczeń przy pomocy Taski Balimat 45 jest 5 razy szybsze niż zamiatanie tradycyjną szczotką. Urządzenie nie sprawia problemów przy transporcie czy magazynowaniu, jest (jak na maszynę zamiatającą) niewielkie oraz lekkie, waży zaledwie 13 kg.

Parametry:

 • Szerokość pracy: 47-80 cm, w zależności od ilości szczotek
 • Pojemność zbiornika: 40 L
 • Ciężar maszyny: 13 kg
 • Wymiary: 80x66x33 cm

 

Pranie wykładzin, dywanów, tkanin.

Kompaktowy, niewielkich rozmiarów ręczny odkurzacz piorący Taski Aquamat 10.1. Odkurzacz piorący mały, ale wydajny i dokładny. Pozwala na czyszczenie tkanin i wykładzin metodą ekstrakcyjno-natryskową. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz wadze odkurzacz możemy przechowywać nawet w bardzo małych magazynach czy schowkach.

Taski Aquamat 10.1 po dołączeniu odpowiedniej ssawy, może być wykorzystywany również do zbierania wody czy brudnego roztworu. Odkurzacz jest stabilny, łatwy w obsłudze oraz wydajny. Wykorzystywany przede wszystkim w hotelach, szkołach czy też firmach transportowych.

Parametry:

 • Pojemność zbiornika: 10L
 • Siła ssania: 18 kPa
 • Ciężar maszyny: 12,5 kg
 • Wymiary: 38x38x59

akcesoria do sprzatania cleanway

Szorowanie podłóg na mokro, polerowanie, konserwacja.

Do tego typu zabiegów sprawdzą się szorowarki, czy inaczej maszyny jednotarczowe. Są to z reguły nieduże urządzenia czyszczące, wybór tutaj zależy więc przede wszystkim od konkretnego zabiegu, jaki chcemy wykonywać.

Najpopularniejszą szorowarką jednotarczową do czyszczenia podłóg jest Taski Ergodisc 165. Działa na optymalnych obrotach, które pozwalają na dokładne szorowanie podłogi, przeprowadzenie krystalizacji (np.marmuru), polerowania oraz zdzierania starych powłok z podłogi. Maszyna wykonana jest z mocnych materiałów, służy klientom przez wiele lat. Wydajna szorowarka, sprawdzi się do czyszczenia posadzek w magazynach, halach produkcyjnych, w obiektach handlowych, warsztatach itd.

Parametry:

 • Szerokość pracy: 43 cm
 • Ciężar maszyny: 42 kg
 • Prędkość obrotowa: 165 obr./min.

Zbieranie wody, rozlanych płynów czy brudnego roztworu.

Niewielkim odkurzaczem do zbierania zanieczyszczeń mokrych jest Taski Vacumat 12. Kompaktowy, lekki odkurzacz do odkurzania zanieczyszczeń mokrych i suchych. Odkurzacz pracuje w dwóch trybach, wystarczy wymienić akcesoria. Odkurzacz do czyszczenia na mokro i sucho zasilany jest zasilany elektrycznie. Odkurzacz jest cichy, zwrotny, lekki, posiada przemysłowy silnik, który zapewnia wydajność pracy. 5 obrotowych, mocnych kółek zapewnia stabilizację podczas pracy. Posiada filtr zabezpieczający silnik przed zalaniem. Jest to jeden z najmniejszych odkurzaczy na mokro dostępnych obecnie na rynku.

Dane techniczne:

 • Pojemność zbiornika: 12L
 • Moc silnika: 1000 W
 • Ciężar maszyny: 10 kg
 • Wymiary: 39 x 44 x 55 cm

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: