Opcje ustawień żelazka – jak nauczyć sie szubko korzystać z żelazka?

W dzisiejszych czasach w sklepach ze sprzętem AGD i RTV dostępne są różnego rodzaju żelazka, dzięki czemu ludzie mają tak duży wybór. Bez problemu żelazko znajdzie nawet bardzo wymagająca osoba, ponieważ te sprzęty wyposażone są w różnego rodzaju opcje i dodatkowe ustawienia.

Te najlepsze żelazka wyposażone są na przykład w blokadę kapania, dzięki czemu woda nie skrapla się nawet w niskich temperaturach, a co za tym idzie nie pozostają na ubraniach żadne plamy. Niektóre żelazka posiadają też funkcję samooczyszczania, co jest bardzo korzystne, bowiem wszystkie otwory parowe są oczyszczone i żadne ubranie z pewnością nie będzie się brudziło. Bardzo korzystną opcją w niektórych żelazkach jest też spryskiwacz.

Antypoślizgowa powierzchnia w opcjach żelazka

Dzięki niemu można sobie szybko spryskać bardziej zagniecione miejsca, a to z pewnością bardziej ułatwi rozprasowanie tych zagnieceń. W niektórych żelazkach znajduje się też antypoślizgowa powierzchnia oparcia, czyli zawarte są gumowe elementy w uchwycie żelazka, które sprawiają, że żelazko na pewno nie wyślizgnie się z ręki. Bardzo dobrym rozwiązaniem są też nakładki, które dodawane są do niektórych modeli żelazek.

Takie nakładki sprawiają, że można w idealny sposób uprasować na przykład spodnie garniturowe, satynową bluzkę albo inne tym podobne delikatne ubrania. Bardzo korzystna opcją w tych bardziej urozmaiconych i nowoczesnych żelazkach jest to, że wyłączają się one w przypadku pozostawienia ich w bezruchu w pozycji pionowej albo poziomej.

Czujnik dotyku

Dosyć często w żelazkach zamontowany jest też specjalny czujnik dotyku, który znacznie podwyższa komfort i bezpieczeństwo podczas prasowania.

Ten czujnik sprawia, ze żelazko grzeje się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy trzyma się je w ręku, natomiast wtedy, kiedy zdejmie się z niego dłoń, to ono automatycznie odłącza się od zasilania. W wielu żelazkach znajduje się też dodatkowa opcja, która umożliwia regulowanie uderzeń pary nawet do stu osiemdziesięciu gramów na jedną minutę. Żelazka zaopatrzone w tak wiele udogodnień cieszą się największą popularnością wśród użytkowników. Oczywiście istotne dla nas jako użytkowników jest także to, czy są one wyposażone w funkcję samooczyszczania. Stosowana do prasowania woda często bowiem pozostawia we wnętrzu żelazka kamień, i możliwość jego oczyszczenia na pewno jest bardzo istotna.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: