Rodzaje końcówek do odkurzacza

Gdy kupujemy odkurzacz, na pewno zwracamy wiele uwagi na to, jakie końcówki znajdują się w zestawie i czy ewentualnie można do niego dokupić dodatkowe, których podczas zakupu nie ma.

Zazwyczaj najważniejszą końcówką jest dość spora, służąca do odkurzania powierzchni większych, często przy użyciu jednej obecnie można odkurzyć zarówno dywany czy wykładziny jak też powierzchnie na których one się nie znajdują, jak panele, glazura czy terakota. Szczotka która jest przeznaczona do odkurzania wykładzin i dywanów zazwyczaj posiada włosie, którego zadaniem jest zbieraniem znajdujących się na nich nieczystości. Tak która ma służyć do odkurzania innych powierzchni zazwyczaj takowego nie posiada.

Niektóre odkurzacze posiadają dwie szczotki służące do odkurzania różnych powierzchni, jednak ze względu na oszczędność miejsca producenci coraz częściej stosują nieco inne rozwiązanie. Mianowice produkują jedną szczotkę która ma wbudowane włosie. Wystarczy przycisnąć przycisk, aby je unieść lub opuścić, w zależności od tego jaką powierzchnię odkurzamy. Zazwyczaj na przycisku zastosowane są oznaczenia obrazkowe, dzięki którym na pewno bardzo szybko każdy będzie wiedział, w którą stronę go przełączyć, aby odkurzyć powierzchnię, jaką chcemy sprzątać.

Wąskie końcówki

Poza tym zazwyczaj w zestawach znajduje się tak zwana końcówka szczelinowa. Służy ona do tego, aby można było odkurzyć miejsca niedostępne dla większych szczotek. Są one najczęściej dość wąskie, aby szybko dotrzeć nim i do wszystkich miejsc. Bywa, że tego typu końcówki mają jeszcze nakładane końcówki z włosiem, dzięki którym można znacznie skuteczniej wyczyścić wiele miejsc. W niektórych modelach odkurzacza końcówki można bez problemu schować, często bowiem w jego obudowie znajduje się specjalnie przeznaczone miejsce, aby szybko można je było schować.

Predłużki

Poza tym możemy także liczyć, iż w zestawie znajdzie się tak zwana przedłużka, czyli dodatkowa rura teleskopowa, która pozwala na wydłużenie szczotki. Dzięki temu bez problemu można sięgnąć nawet dość wysoko, bez konieczności stawania na stołkach czy też poszukiwania innego sposobu na to, aby szybko i przede wszystkim skutecznie wyczyścić i odkurzyć wszystkie miejsca. Często także nowoczesne odkurzacze posiadają pasek, dzięki któremu można je zawiesić na ramieniu i nie ma konieczności noszenia ich w ręku.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: