Rodzaje odkurzaczy

Odkurzacze na pewno zalicza się do tych sprzętów, które muszą się znajdować w każdym domu. Jednak obecnie mamy do wyboru bardzo wiele ich rodzajów, dzięki czemu szybko możemy wybrać najbardziej odpowiedni do swoich potrzeb i czasem nawet możliwości finansowych.

Tradycyjne odkurzacze workowe na pewno są tymi które są najbardziej znane na rynku. Są bowiem na nim od wielu lat. Ostatnio jednak tradycyjne worki z materiału zastąpiono w nich workami papierowymi jednorazowego użytku, co z pewnością jest przede wszystkim znacznie korzystniejsze pod względem zdrowotnym dla osób które z nich korzystają. Oczywiście z biegiem lat ulegały one także wielu zmianom, jak mowa o ich wyglądzie i parametrach. Te obecnie dostępne na rynku to niezbyt duże urządzenia, które jednak potrafią zadziwić swoją siłą.

Obecnie jednak bardzo często można znaleźć tak zwane odkurzacze bezworkowe. Worek na odpadki został w nich zastąpiony pojemnikiem, który co jakiś czas musi być opróżniany. Zazwyczaj zawierają one także filtr, który zatrzymuje kurz czy też nawet alergeny, a poza tym bez problemy wszystko można dokładnie umyć. Jednak odkurzacze jako urządzenia elektryczne potrzebują zasilania, czyli muszą być podłączone do prądu.

Odkurzacze akumulatorowe

Dla tych którzy nie lubią kabli, biegania z nimi po domu czy też tego, że muszą co chwila podłączą odkurzacz do innego gniazdka, na pewno dobrym wyborem będą odkurzacze akumulatorowe, zazwyczaj oferowane jako odkurzacze stojące. Zazwyczaj zestaw składa się ze stacji ładującej, na której stawia się odkurzacz, jeżeli akurat go nie używamy, aby się naładował. Mają jednak ograniczony czas działania, gdyż bateria się wyczerpuje i trzeba je ponownie naładować.

Na rynku znaleźć można także szeroką gamę sprzętów takich jak odkurzacze piorące, które także mają możliwość odkurzania w sytuacji, kiedy powierzchnia jest wilgotna lub nawet mokra. Dzięki nim bardzo szybko można sprzątnąć nawet mokre plamy czy rozlaną wodę. Firmy produkują także odkurzacze przemysłowe, które umożliwiają szybkie i bezproblemowe sprzątanie dość dużych powierzchni. Zazwyczaj różnią się przede wszystkim wielkością, mają poza tym znacznie większe pojemniki na nieczystości, aby dzięki temu można było skutecznie odkurzać bez konieczności częstego opróżniania pojemnika. Ze względu na bardzo duży wybór produktów każdy z pewnością szybko znajdzie najbardziej odpowiednie dla siebie.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: