Rolety Screenowe – co wyróżnia ten rodzaj rolet?

Podstawową funkcją zarówno rolet, zasłon, jak i wszelkich innych osłon na okna jest przede wszystkim ochrona przeciwsłoneczna oraz zapewnienie prywatności. Rolety screenowe nie ograniczą nam tak widoczności na zewnątrz jak normalne rolety a zapewnią prywatność. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się, aby zamiast zasłon zainwestować w odpowiednie do ich preferencji, specjalne rolety. Wybór rolet dla wielu użytkowników może okazać się bardziej funkcjonalny, ponieważ, są zintegrowane z oknem i nie zasłaniają dodatkowo podłogi czy ścian.

Zazwyczaj w wyborze odpowiedniej osłony okiennej nie kierujemy się tylko samą potrzebą zaciemnienia pomieszczeń. Jest też wiele innych aspektów, które mają znaczenie przy dokonywaniu tego wyboru. Równie ważny jest dla nas design i dopasowanie do wnętrza, a często też nowoczesność, która wyróżni wybrane przez nas rozwiązanie na tle innych. Dodatkowo wiele osób stawia na automatyzację wybranego rozwiązania. Jeśli myślimy o nowoczesnych osłonach naszych okien, z pewnością warto rozważyć zakup rolet screenowych.

Rolety Screenowe to jedyne rolety, dzięki którym jesteśmy w stanie zobaczyć to, co dzieje się na zewnątrz, ale nikt z zewnątrz nie widzi co znajduje się wewnątrz naszego domu. Osoby z zewnątrz są w stanie dostrzec jedynie kontury osób i przedmiotów, które znajdują się w pomieszczeniu. Można więc stwierdzić, że zapewniają maksimum prywatności. Z drugiej strony nadal możemy się cieszyć pięknymi widokami za oknem. Ten rodzaj rolet zatrzymuje około 80% promieni słonecznych (w zależności od rodzaju materiału, jaki wybierzemy). W ten sposób zyskujemy bardzo dobrą ochronę pomieszczenia przed zbyt intensywnym światłem dochodzącym z zewnątrz, ale też nie zaciemniamy całkowicie pomieszczenia.

Włókno szklane w roletach screenowych

Rolety screenowe są wytwarzane z włókna szklanego w połączeniu z PCV i poliestrem, dzięki czemu otrzymujemy tkaninę, przez którą widać tylko z jednej strony. Rolety są produkowane z tkaniny w wersji screen, solis i satine, które różnią się zastosowaną kombinacją włókien, a tym samym właściwościami. Finalny materiał można dobrać według właściwości, jakich użytkownik oczekuje. Jedne mają właściwości całkowicie zaciemniające, a inne rozpraszają światło, które wpada do pomieszczenia. Dzięki odpowiednim materiałom, takie rolety pomagają utrzymać komfort cieplny w pomieszczeniu: latem dają poczucie chłodu, a zimą są w stanie pomóc w redukcji kosztów ogrzewania poprzez utrzymywanie ciepła w pomieszczeniu i ochronę przed wiatrem. Wysokiej jakości materiały powodują, że rolety nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji.

rolety screen

Sterowanie roletami screenowymi

Rolety screenowe mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie za pomocą napędu. W sterowaniu ręcznym użytkownik manualnie podnosi lub opuszcza rolety za pomocą korby. W sterowaniu elektrycznym możemy wybrać, czy będziemy operować roletami za pomocą pilota, czy przełącznika. Jeśli zależy nam na automatyzacji, dużym udogodnieniem jest podłączenie rolet do systemu inteligentny dom. System ten wspomaga zaprogramowanie rolet dzięki czemu ich działanie będzie dostosowane do trybu życia domowników. Możemy zaprogramować godzinę opuszczenia i podnoszenia rolet, dopasowaną do pory roku i godzin aktywności domowników, co jest szczególnie doceniane, przez osoby zabiegane.

Dostępność

Rolety screenowe są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do charakteru, kształtu, czy rodzaju budynku, a także będziemy w stanie zgrać je z różnymi rodzajami okien – PCV, drewnianymi, aluminiowymi, czy drewniano-aluminiowymi. Tego typu rolety bardzo dobrze podkreślają fasadę budynków. Mają nowoczesny design i unikatową konstrukcję, dzięki czemu niewątpliwie stanowią dopełnienie nowoczesnej architektury.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: