Jak właściwie czyścić roletę dzień noc?

Są połączeniem poziomych żaluzji i rolet materiałowych. Rolety dzień noc, bo o nich mowa, są niezwykle praktycznymi i stylowymi elementami dekoracyjnymi każdego okna. To oczywiste, że tkanina stanowi przytulniejsze wykończenie okna, które tworzy cieplejszy klimat niż poziome żaluzje, którym nie można odmówić skutecznej ochrony pomieszczeń przed słońcem. Żaluzje zapewniają niezwykle płynną regulację światła wpadającego do wnętrza. Przytulność rolet i skuteczność żaluzji – właśnie rolety dzień noc łączą te obie funkcje i dostępne są w każdym systemie.

Niezwykle bogata gama kolorów rolet dzień noc umożliwia ich szeroki wybór. Dzięki możliwości przemieszczania poziomych pasów zasłaniających i przezroczystej siateczki, w wygodny sposób decydujemy o ilości światła wpadającego do kuchni, salonu, biura. Wejdź na https://familyrollo.pl/ by poznać szeroką ofertę rolet.

Czym są rolety dzień noc?

Rolety dzień noc są roletami, w których przemieszczanie tkanin zachodzi w wyniku ich podnoszenia i opuszczania. Tego typu rolety dostępne są w czterech wariantach, dzięki czemu każdy z nas może dopasować wybrany model rolet do własnych potrzeb i oczekiwań. Rolety dzień noc różnią się między sobą rodzajami tkanin, dlatego przed zakupem warto wybrać model, który będzie idealne współgrał z wystrojem wybranego wnętrza.

Jak czyścić rolety dzień noc?

Roleta okienna typu dzień noc jest wykonana z gładkich i impregnowanych materiałów, dlatego podczas ich czyszczenia należy wykazać się ogromną ostrożnością. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie prać rolet w pralce, gdyż może to doprowadzić do ich nieodwracalnej deformacji lub całkowitego zniszczenia. Usuwając z nich kurz, wystarczy wykorzystać specjalną końcówkę odkurzacza, nastawionego na minimalne obroty. Wykorzystując moc ssąca odkurzacza możemy również w ten sposób wyczyścić także kasetę rolety.

Jeśli dojdzie do większych zabrudzeń rolety, wówczas samo odkurzanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Wówczas należy zastosować lekko wilgotną ściereczkę. Warto zapamiętać, aby do czyszczenia tego typu rolet nie stosować płynów, detergentów i mydła, które mogą odbarwić roletę lub zniszczyć jej delikatny materiał. Najlepszym zabiegiem jest regularne czyszczenie na sucho rolet, które w ten sposób pielęgnowane z pewnością posłużą na wiele lat w nienagannym stanie. Sprawdź szeroką ofertę rolet bezinwazyjnych dzień noc!

Jeśli szukasz stylowych okiennych dekoracji, które zapewnią maksimum ochrony przed słońcem a przy tym będą trwałe i łatwe w obsłudze, to dobrze trafiłeś. Oferta rolet została stworzona w oparciu o najbardziej wymagające potrzeby klientów. Ich specyficzna budowa w postaci dwóch pasów o różnych odcieniach i transparentności pozwala na wygodne kontrolowanie wpuszczanego do wnętrza światła.

Rolety dostępne są w kilku wariantach:

• rolety mini – są bardzo proste w montażu i demontażu, ich założenie jest bezinwazyjne,

• rolety w kasecie – tkanina przywiera do okna, zapewniając stylowy wygląd,

• rolety wolnowiszące – są idealne do przysłaniania większej powierzchni okna.

Rolety na dzień i noc należą do najpopularniejszych rozwiązań w kwestii niebanalnego wystroju wnętrz. Dzięki swojemu prostemu mechanizmowi, łatwej obsłudze i bogatej gamie kolorystycznej rolety dzień noc szybko zastąpiły tradycyjne firanki i zasłonki. Rolety dzień noc są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują bezawaryjne ich funkcjonowanie przez wiele lat. Wejdź na https://familyrollo.pl/sklep/rolety-dzien-i-noc i już dziś wybierz swój model!

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: