Dlaczego komoda biała w Twoim mieszkaniu to dobry wybór?

Na początku XXI wieku w trendach wystroju wnętrz królowały głównie meble w różnych odcieniach i fakturach drewna, którymi wyposażano całe mieszkania – od kuchni, po łazienkę. Od kilku lat zaobserwować można natomiast rosnącą popularność mebli w białym kolorze. Polacy coraz śmielej decydują się na ich zakup, a jednym z najczęściej wybieranych mebli jest komoda biała, która swoje zastosowanie znajdzie w różnych typach pomieszczeń. Jakie są to pokoje? Co sprawia, że tak chętnie kupujemy jasne meble? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź czytając nasz artykuł.

Zalety posiadania jasnych mebli: komoda biała

Wyposażenie przestrzeni mieszkalnej w meble w jasnych kolorach ma wiele plusów, które zdecydowanie przeważają nad ich ewentualnymi wadami. Po pierwsze, posiadanie mebla typu komoda biała przyczynia się do tego, że pomieszczenie sprawia wrażenie bardziej przestronnego niż jest w rzeczywistości. To zasługa białego koloru, który odbija światło tworząc iluzję większej przestrzeni. Sprawia on również, że łatwiej dopasować go do mebli i dodatków w innych odcieniach i stylach, ponieważ ma uniwersalny charakter. Poza tym, umieszczona przykładowo w sypialni komoda biała i inne meble w tym samym kolorze przyczyniają się do lepszego samopoczucia osób w niej przebywających.

Dzieje się to dzięki dominującym w pomieszczeniu jasnym odcieniom, które sprawiają wrażenie bardziej uporządkowanych i harmonijnych. Pokoje wyposażone w przeważającym stosunku w jasne przedmioty są częściej wskazywane jako te, w których łatwiej się zrelaksować. Komoda biała stanowi także idealną bazę do przerobienia, gdy znudzi się nam jej obecny styl. Dzięki prostocie, jaką dostarcza biały kolor możemy łatwo zmienić minimalistyczną komodę w stylu skandynawskim na mebel w typie boho. Wystarczy dodać, np. odpowiednie uchwyty i umieścić na niej dodatki z rattanu lub juty.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się komoda biała?

Jest to bardzo uniwersalny mebel i choć w większości przypadków komoda biała umieszczana jest głównie w sypialni, to świetnie sprawdzi się też w pokojach o innym przeznaczeniu. Świetnym zabiegiem będzie zaaranżowanie jej w przedpokoju, np. jako miejsce do przechowywania butów, czapek, rękawiczek, itp. Ten rodzaj pomieszczenia najczęściej jest najmniejszym z całego mieszkania, dlatego postawienie w nim mebla w jasnym kolorze optycznie je powiększy. Podobnie jest w przypadku łazienki, która również zwykle jest jednym z mniejszych pokojów. Komoda biała idealnie nadaje się również do dziecięcego pokoju.

biała komoda domowa

Dlaczego? Biel ma to do siebie, że widać na niej wszelkie zabrudzenia, których eliminacja (szczególnie w pokoju maluszka) jest dla młodych rodziców bardzo ważna. Ciężej będzie więc przeoczyć nieczystości, które znajdują się na jasnym meblu. Salon to wnętrze, w którym komoda biała również świetnie się odnajdzie. Miejsca do przechowywania zwykle zawsze jest za mało, dlatego dostawiając taki mebel w pokoju dziennym z pewnością nie będziemy żałować.

Dzięki szeregowi możliwych zastosowań i właściwości, a także uniwersalnemu charakterowi komoda biała jest meblem, który bez problemu odnajdzie się w twoich czterech ścianach. Jeśli zastanawiałeś się do tej pory, czy jej zakup to odpowiednia decyzja, mamy nadzieję, że powyższy tekst rozwiał twoje wątpliwości.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane: