Dlaczego warto inwestować w odkurzacze centralne?

Denerwuje Cię to, że po gruntownym odkurzeniu domu nadal wyczuwasz zapach kurzu i masz wrażenie, że niewiele się zmieniło w kwestii czystości wnętrza? Jeżeli tak, to znaczy, że używasz zapewne tradycyjnych sprzętów do sprzątania, które nie są do końca skuteczne.

Osoby, które chciałyby uskutecznić swoje starania powinny zapoznać się z możliwościami, jakie dają odkurzacze centralne. Ich wyjątkowość polega na tym, iż posiadają bardzo praktyczne rozwiązanie w postaci jednego zbiornika, który można zmontować w kotłowni czy w garażu oraz sieci przewodów ssących, do których przyłącza się jedynie rurę. Dlatego też cały kurz oraz inne drobne elementy, wydostające się z tradycyjnego odkurzacza, tutaj zostają zassane do zbiornika głównego a czyszczone pomieszczenie jest w zupełności uwolnione od brudu.

Jak więc widać, centralne odkurzanie jest nie tylko wyjątkowo higieniczne ale także wyjątkowo proste, gdyż nie przemieszczamy się z całym osprzętowaniem po domu, a jedynie z rurą, którą przypina się do wcześniej zamontowanych gniazd ssawnych. Przy rozsądnym rozplanowaniu ich ułożenia, możemy bez najmniejszego problemu dokładnie czyścić swój dom, w sposób wyjątkowo prosty oraz skuteczny.

W przypadku typowych zanieczyszczeń, pojawiających się na małych terenach, czyli np. okruchów na blacie kuchennym, bardzo pomocna będzie szufelka automatyczna, która będzie zasysała śmieci znajdujące się w jej pobliżu. Można ją zamontować w ścianie, jednakże najpopularniejszym miejscem dla niej są cokoliki, znajdujące się pod szafkami kuchennymi. Dzięki temu, zachowanie czystości swojej kuchni, nawet w przypadku bardzo intensywnego jej użytkowania jest niezwykle łatwe i możliwe do wykonania dzięki wymienionym wyżej, innowacyjnym rozwiązaniom, które zapewne niebawem zagoszczą na stałe w naszych domach.

Nawet jeżeli firma posiada windy i inne udogodnienia, bieganie z jednym małym odkurzaczem po wszystkich pomieszczeniach i piętrach jest nieefektywne. Wymaga sporo siły i czasu. Często osoba sprzątająca musi też co chwilę wymieniać worek w odkurzaczu lub specjalny filtr, który zapycha się przy większych kawałkach śmieci. W odkurzaczu centralnym nie ma tych problemów. Można też regulować siłę ssania, która nawet na najniższym poziomie jest znacznie większa, niż w przypadku odkurzacza tradycyjnego.

Odkurzacze centralne w zestawach wraz z akcesoriami

Wystarczy wyposażyć firmę w jeden z prostszych zestawów. Nie jest przecież konieczny zakup turboszczotki do trzepania dywanów i tapicerek, ani zestawu różnej wielkości szczotek i ssawek. Nie trzeba też kupować pokrowców, ani toreb. Najważniejsza jest odpowiednia długość węża oraz rurociągu. Sama jednostka też musi mieć swoją moc dostosowaną do potrzeb miejsca i jego powierzchni.

Modele odkurzaczy centralnych można podzielić właśnie na te, które sprawdzają się przy odpowiednich wielkościach pomieszczeń. Niewielki odkurzacz, który sprawdzi się w każdym domu jednorodzinnym i w mniejszej firmie to koszt około półtora tysiąca złotych. Oczywiście, można też zdecydować się na model nieco droższy, który będzie miał większą siłę ssania, pojemność i zostanie wyposażony w większą ilość akcesoriów.

Odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny to dobry zakup dla firmy, która sama zatrudnia swój serwis sprzątający. W przypadku wyboru profesjonalnej firmy sprzątającej, często sama posiada ona swoje sprzęty i to z nich korzysta podczas sprzątania pomieszczeń firmowych. Warto to ustalić na samym początku, aby nie narażać się na zbędne koszty. Często jednak samo zamontowanie odkurzacza sprawia, że pracownicy odpowiedzialni za sprzątanie chętnie zdecydują się na korzystanie z niego, pomimo posiadania własnego sprzętu. Jest to bowiem bardzo wygodne rozwiązanie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Fajna sprawa bo brudne powietrze nie jest wydalane z takiego odkurzacza w domu, tylko tam gdzie jest umieszczona cenrala – np. w garażu. I niech mi nikt nie mówi o zwykłych odkurzaczach co to mają jakieś magiczne filtry. Centralny to centralny.

Ostatnio dodane: